Монетизація субсидій і неплатежі: у «Вінницягазі» вказали на проблему

ZIK

На Вінниччині близько 155 тисяч споживачів отримали за лютий монетизовану субсидію. Станом на сьогодні розрахувалися за газ лише 42% споживачів, хоч термін розрахунків збігає завтра.

Про це в ефірі проекту «Злий дім» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив фінансовий директор РГК «Вінницягаз» Сергій Кібітлевський.

Сергій Кібітлевський зауважив, що облгаз підтримує монетизацію субсидій як процес на шляху до лібералізації ринку природного газу для населення.

«Нам взагалі незрозумілі заяви «Нафтогазу», що ми нібито щось там блокуємо. Ми у принципі не можемо нічого блокувати, бо йдеться виключно про стосунки споживачів і держави», – зазначив фінансовий директор РГК «Вінницягаз».

Фіндиректор «Вінницягаз», відповідаючи на запитання, чи споживачі на Вінниччині зрозуміли зміст монетизації субсидій і чи існує ризик, що облгаз стане заручником у разі неплатежів, заявив про проблему щодо того, що багато людей не розібралися, що відбулося, особливо пенсіонери.

«У нас в області близько 155 тисяч споживачів отримали за лютий монетизовану субсидію, у тому числі разом із пенсією. Станом на тепер лише 42% із них прийшли і заплатили за газ. У цьому є, справді, проблема», – зазначив Сергій Кібітлевський.

Він нагадав, що згідно з договором на постачання природного газу споживачі повинні сплатити за послугу до 20-го числа наступного місяця.

Нагадаємо, 27 грудня 2018 Кабмін затвердив механізм монетизації субсидій. З 1 січня 2019 року субсидії на оплату комунальних послуг надаються населенню України у грошовій формі.

Субсидіанти, які не є пенсіонерами, зможуть отримати субсидії в грошовій формі в «Ощадбанку» з 12 березня.

КМУ зменшив із двох до одного місяця максимальний термін простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг для призначення субсидій.

Як повідомляли, у НАК «Нафтогаз України» заявили, що причиною затримки рахунків за газ за лютий може бути спроба облгазів зірвати монетизацію субсидій.

Loading...