Монетизація субсидій: чому мешканцям «хрущівок» не вдасться зекономити, – пояснив експерт

ZIK

Мешканці «хрущівок» на індивідуальному рівні не зможуть зекономити на «комуналці», оскільки в них є колективні централізовані види послуг.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив голова Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг Андрій Герус.

Експерт зауважив, що субсидії «живими» грішми на руки отримуватимуть найбідніші верстви населення, тож якщо комусь бракує коштів на базові потреби, використає гроші саме на них, не прив’язуючи отриману суму до питання енергоефективності. Андрій Герус також звернув увагу на те, що українці, які мешкають у «хрущівках», не зможуть економити, оскільки в них є колективні централізовані види послуг – холодна, гаряча вода, теплопостачання.

«Якщо ми говоримо про рахунки, то найбільші рахунки – за тепло, а тепло має колективний характер споживання, тобто на індивідуальному рівні це зробити практично неможливо. Треба колективно робити, всім будинком», – зазначив Андрій Герус.

Експерт додав, що приблизно 10 відсотків сільських домогосподарств з метою економії перейшли із споживання природного газу на дрова, проте з монетизацією субсидій такі дії не пов’язані, оскільки перехід відбувався ще за попередньої системи, тоді, коли тривала монетизація економії, – усе зекономлене держава сплачувала на рахунок споживача.

«Чи буде оця нова монетизація спричиняти такі переходи і такі зміни, поки що неочевидно», – додав Андрій Герус.

Нагадаємо, 27 грудня 2018 Кабмін затвердив механізм монетизації субсидій. З 1 січня 2019 року субсидії на оплату комунальних послуг надаються населенню України у грошовій формі.

Як повідомляли, субсидіанти, які не є пенсіонерами, зможуть отримати субсидії в грошовій формі в «Ощадбанку» з 12 березня.

КМУ зменшив з двох до одного місяця максимальний термін простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг для призначення субсидій.

Loading...