live
Новини » Регіони

Міністр екології зустрівся зі студентами Прикарпатського університету

Сьогодні, 19 березня, міністр екології Остап Семерак зустрівся зі студентами Прикарпатського університету.

За словами ректора ПНУ Ігоря Цепенди, це єдиний університет який має спеціальні відносини з Мінприроди, – про це пише «Бліц-Інфо».

 «Програма співпраці полягає у підготовці експертиз і створення центру екологічного моніторингу. Там буде надсучасне обладнання, яке буде моніторити екологічний стан регіону. В майбутньому ми хочемо об’єднатися з альпійських лабораторіями і створити спільну європейську базу. Студенти зможуть займатися дослідженнями. Роботи будуть завершені протягом двох років»,- анонсував ректор.

У свою чергу, міністр екології закликав студентів не боятися і навіть якщо щось не вдається не опускати руки, а працювати для розвитку України. Адже, на переконання Остапа Семерака, процвітаюча Україна буде найкращою відповіддю Кремлю на його агресію.

«Україна в світових рейтингах ефективності екологічної політики займає 18-19 місця. Ми випередили більшість європейських країн. Але роботи ще дуже багато саме для вас – студентів. Великі компанії потребують таких людей як ви. Використайте свій шанс щоб мати гарну роботу і рухати Україну до збереження екології», – закликав міністр екології.

Окремо Остап Семерака розповів, що вдалося зробити за минулий рік на Прикарпатті. Зокрема, мінекології скерувало кошти на технічне забезпечення для нацпарків Прикарпаття. Йдеться про техніку для боротьби з пожежами, браконьєрами, впорядкування туристично-інформаційних офісів.

«Для мене Карпати – це важливе місце і хотілося щоб вони стали позитивною візитівкою України. Коли вперше приїхав в Карпати, то був вражений хижацькими рубками. Тож ініціював зміну надто лібералізованих правил санітарних рубок лісу. Окрім того був прийнятий закон «Про оцінку впливу на довкілля». Тепер кожна тергромада має стежити і вимагати дозвільний документ на рубки. А він не може бути оформлений без обговорення з громадами. Якщо його нема, треба звертатися в поліцію», – закликав міністр.

Окремо Семерак звернув увагу на екологічний стан прикарпатських річок та будівництво очисних споруд.

«Дуже важливо перевірити, як йде будівництво очисних споруд. Адже багато річок беруть початок на Прикарпатті і течуть до моря. Тож стан цих водних об’єктів є важливим для всіх. З державного бюджету були виділені кошти на будівництво очисних споруд в Яремче і Коломиї, тож я хочу перевірити, як йде робота», – сказав високопосадовець.Loading...
Loading...
Loading...