Новини » Політика 19 березня, 2019, 21:30
Ірина Луценко пропонує зняти частину таємниць із «Укроборонпрому»
ZIK
ZIK

Прозорість аудиту та розсекречення допустимих документів оборонного сектору дозволить суспільству краще зрозуміти механізм і зніме низку питань щодо забезпечення українських військових.

Таку думку висловила представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK.

Представник Президента в парламенті підкреслила, що, передусім, потрібно переглянути кількість підприємств, які працюють на створення, реалізацію та купівлю продукції військового призначення.

«Це і боєприпаси, і логістика, і харчування та обмундирування. Аудит передбачає перевірку всіх цих підприємств, а саме, скільки там працює робочих, на скільки вони завантажені, чи є підприємства, які використовують комплектуючі виробництва інших країн і таке інше», – пояснила Ірина Луценко.

Вона додала, що аудит буде полягати в аналізі роботи як цілого комплексу, такі і кожного окремого підприємства.

«Укроборонпром – це величезний сегмент, мініекономіка країни, яка працює на розбудову та підтримку боєздатності українських збройних сил. Такий аудит дасть загальну картину, як працює весь цей сектор, щоб українцям було більш зрозуміло.

Також впевнена, що аудит повинен проходити в межах зняття державної таємниці з окремих статей і розсекречення допустимих документів щодо забезпечення армії. Наприклад, як відбувається харчове забезпечення, як працюють інженерні та ремонтні війська. Така додаткова прозорість дозволить більш об’єктивно підійти до аналізу того, чи достатньо забезпечується армія», – вважає Ірина Луценко.

Як повідомляли, Президент України ініціював проведення міжнародного аудиту концерну «Укроборонпром» через викриття журналістів.

Нагадаємо, 25 лютого видання «Bihus.info» оприлюднило розслідування про схеми розкрадання в оборонному комплексі. Його фігурантом став син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського – Ігор.

Президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони.

Вже через тиждень «Bihus.info» оприлюднило новий матеріал, де зазначалось, що всі слідчі органи, включно з НАБУ, «зливали» справи Гладковського за хабарі.

Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування кримінального провадження за матеріалами журналістського розслідування щодо ймовірного отримання правоохоронцями фінансової вигоди у справі про корупцію в оборонній сфері.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 21:50 :44