Новини » Світ 19 березня, 2019, 16:35
Франція перебуває в процесі глибинного реформування, – Куропятник
ZIK
ZIK

Президент Франції Емманюель Макрон взявся за реформування найскладніших і найболючіших сфер. Тому його рішення отримали негативний відгук у частини суспільства.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» заявив експерт з питань зовнішньої політики та політики безпеки Олексій Куропятник.

«Емманюель Макрон прийшов у Францію зі своїми реформами не просто так. Франція і Німеччина – це основні партнери. Їх можна назвати навіть фундаментом економіки ЄС», – каже Олексій Куропятник.

Проблема у тому, що за своїм економічним розвитком Франція все більше і більше відстає від Німеччини, зауважує експерт.

«Франція відстає по рівню продуктивності праці, лібералізації ринку праці. Це означає, що власники бізнесу можуть легше звільнити або найняти робочу силу. Тобто відбулося послаблення профспілок», – пояснює Олексій Куропятник.

Емманюель Макрон прийшов з обіцянкою зробити Францію більш конкурентоспроможною у порівнянні з Німеччиною, наголошує експерт з питань зовнішньої політики та політики безпеки.

«Процес іде. Нещодавно в Аахені проводилася зустріч між Макром і Меркель, задля продовження політики. Це той дует, який має не лише реформувати самих себе, а й ЄС загалом. Адже він розбігається на дві зони. ЄС повільно розширюється, але не повністю... Шенгенська зона також покриває не всі країни ЄС, але торкається дещо інших», – говорить Олексій Куропятник.

Експерт пояснює, що викликало найбільше обурення суспільства у Франції.

«Що викликало протести? Макрон почав проводити реформи на ринку лібералізації праці. Він намагався реформувати найбільш великий сектор виробництва – державний, який стосується залізниці. Там дуже потужні профспілки. Макрон хотів зробити так, щоб можна було легше найняти на роботу, передати більше повноважень до керівників бізнесу, посилити конкурентну спроможність французької залізниці, співставити її з німецькою та китайською, яка повільно виходить на європейський ринок», – каже Олексій Куропятник.

Не менш складною проблемою Франції експерт вважає освіту.

«Чому молодь почала протестувати? Проблема у якості французької освіти. Президент Макрон заявив, що крім найпрестижніших ВНЗ, решта плодить безробітних громадян. Тобто тих фахівців, які непотрібні на сучасному ринку праці країни. Відповідно, така теза обурила багатьох», – зауважує Олексій Куропятник.

Франція перебуває в процесі глибинного реформування, яке набирає обертів, наголошує експерт з питань зовнішньої політики та політики безпеки.

«Що ще цікаво, серед учасників протестів у Парижі, де було приблизно 5600 осіб, чверть – це не громадяни Франції, а люди, які прибули з інших кутків ЄС», – додає Олексій Куропятник.

Нагадаємо, Франція заборонить акції «жовтих жилетів» у найгарячіших точках країни.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 11:49 :03