Новини » Політика 19 березня, 2019, 12:40
Адмірал ВМФ: Імовірність масштабного вторгнення в Україну є дуже високою
ZIK
ZIK

Біля кордонів України на трьох напрямках створені угрупування, які готові до будь-якого наказу. І наразі все залежатиме від того, наскільки держава продемонструє силу чи слабкість щодо готовності до відбиття нападу. Адже імовірність масштабного вторгнення в Україну є дуже високою.

Про це в ефірі програми «Гра у класику» на телеканалі ZIK розповів адмірал ВМФ у відставці та колишній заступник міністра оборони Ігор Кабаненко. 

«Ще у 2012 році Генеральним штабом Збройних сил України була проаналізована тенденція можливої збройної боротьби. Тоді були зроблені дуже серйозні та принципові висновки стосовно того, що змінилася сама суть збройного  протистояння», – сказав Кабаненко.

Він наголосив, що традиційна зброя зараз не надто активно використовується. А наголос роблять на інформаційній, кібернетичній, енергетичній і інших видах нетрадиційного підходу до застосування сили. Саме їх згодом використовують і на політичному полі. Тому були розроблені концептуальні засади того, що потрібно суттєво змінити.

«Була розроблена концепція мобільних місій, почалася реалізація цих концептуальних засад, але вона була зупинена у другій половині 2013 року і до неї досі не повернулися. Але це принципові речі, тому що ми повинні розуміти, що воюючи за стандартами СРСР, ми програємо. Тому потрібен зовсім інший підхід», – зазначив він.

Оскільки, за його словами, є чимало проблем, які треба вирішувати, цілком можна припустити, що ворог матиме можливість порушити кордони.

«Існує дуже висока імовірність того, що може відбутися масштабна операція з вторгнення ворога через повітря, сушу чи море. Ми знаємо, що на трьох напрямках створені відповідні угрупування, які підготовлені і розгорнуті. І, якщо Україна продемонструє слабкість щодо готовності відбиття нападу, все може бути дуже серйозно», – прокоментував Кабаненко.

Він вважає, що лише тоді, коли противник зрозуміє, що втрати, які він понесе, не будуть сумісні з його розумінням і бажанням досягти оперативних і стратегічних цілей, все може повернутись на користь Україні.

«Звичайно, паралельно відбувається внутрішня дестабілізація і дії стосовно інформаційної, релігійної, дипломатичної і кібернетичної сфер з боку ворога. Але водночас є і інші чинники, які пов’язані з тим, що відбувається в нашій країні, яким чином побудовані внутрішні комунікації, і що відбувається на фоні передвиборчої кампанії. На жаль, ряд дестабілізаційних речей працюють не на оборону держави», – додав він.

Нагадаємо, у п’яту річницю анексії Криму міністр оборони Канади Харджит Сінгх Сейджжан заявив, що канадська підтримка України залишається непохитною.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 21:50 :44