«Для деяких людей це може мати катастрофічні наслідки», – експерт про монетизацію субсидій

ZIK

Достатньо багато людей похилого віку можуть втратити субсидію, бо не розберуться з оплатою послуг через монетизацію.

Про це ефірі проекту «Злий дім» на телеканалі ZIK заявив економіст Олег Пендзин.

Ведучий поцікавився, чи є ризики, що пенсіонери витратять гроші від монетизації субсидій не за призначенням. У відповідь пан Пендзин сказав, що це можливо, бо якщо заборгованість за один місяць перевищить 340 гривень, то субсидію не продовжать.

«З одного боку, маємо пряника у вигляді монетизації, а з іншого боку, маємо кнута, який може призвести до того, що достатньо багато людей, особливо похилих, які не розібралися і не зрозуміли, можуть потрапити в ситуацію, коли в них виникне заборгованість. Тоді будемо мати ситуацію, що вони не отримають субсидію, а для них це буде справді катастрофа», – зазначив економіст.

Зокрема він вважає, що уряд мав би зробити серйозну роз’яснювальну роботу, щоб такого не допустити. Однак він зауважив, що саме такою є норма закону про житлово-комунальні послуги і такими були наші міжнародні зобов’язання.

«Інша справа, що коли відкриваються спеціальні рахунки, на них зараховуються гроші, і вони розкриваються тільки тоді, коли виникає економія. Тоді зрозуміло, що де б людина цю економію не потратила,  – це не проблема», – переконаний Пендзин.

Також щодо трактування цих коштів, експерт пояснив: те, що залишиться за результатом економії,  це дохід. І відповідно до чинного законодавства, з цього доходу треба буде заплатити 18% податку і військовий збір, але на сьогоднішній день немає механізму ідентифікації цих доходів.

«По суті субсидія – це соціальна допомога, яка не обраховується і не оподатковується в якості доходу. Тому в даній ситуації теоретично доходом можна було б розглядати різницю між економією і фактичною сумою нарахувань субсидій», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, у Мінсоцполітики пояснили, що робити з переплатами за субсидії.

Loading...