Новини » Політика 19 березня, 2019, 20:50
Аудит – не те, що потрібно «Укроборонпрому», – Луценко про «ключ» до ефективності концерну
ZIK
ZIK

Ідея запросити іноземців до наглядової ради ключового оборонного концерну «Укроборонпром» – профанація національної безпеки країни, та й аудит – не те, що потрібно «Укроборонпрому». «Ключ» до ефективності таких відомств має полягати в ефективності роботи правоохоронних органів.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція «Батьківщина») Ігор Луценко.

Нардеп розкритикував ініціативу щодо аудиту «Укроборонпрому».

«Аудит – не те, що потрібно «Укроборонпрому». Є 64 кримінальні провадження, котрі були за зверненнями самої служби аудиту «Укроборонпрому» до правоохоронних органів, а це в основному прокуратура й НАБУ. Фактично лише дві справи було передано до суду. Ми вивчали цю проблему, і виявилося, що навіть сам аудит «Укроборонпрому» жодним чином далі ні до чого не призводить», – сказав Ігор Луценко.

З його слів, ідея запросити іноземців до наглядової ради ключового оборонного концерну – профанація національної безпеки країни.

«Це неприпустимий принцип, коли ми запрошуємо в найбільш чутливу сферу іноземців, притім не маючи стратегії розвитку. Перш за все, мусить з’явитися те, яку військову доктрину ми реалізовуємо, а зараз такого розуміння немає», – наголосив Ігор Луценко та додав, що іноземці такої колосальної роботи виконати не зможуть, над цим мають працювати національні інтелектуальні потужності – РНБО, профільні інститути тощо.

Ігор Луценко заявив, що до відповідальності слід притягнути директора НАБУ Артема Ситника, оскільки він відповідальний за те, що провадження щодо зловживань в «оборонці» не розслідувалися. Він наголосив, що «ключ» до ефективності роботи таких відомств, як «Укроборонпром», НАК «Нафтогаз України» тощо, має полягати в ефективності роботи правоохоронних органів.

Нагадаємо, 16 березня, Президент Петро Порошенко підписав указ про введення в дію рішення РНБО від 6 березня «Про реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення рівня прозорості виконання державного оборонного замовлення», де йдеться про аудит «Укроборонпрому».

Президент заявив, що аудит державного концерну «Укроборонпром» буде проведено до кінця 2019 року.

Як повідомляли, Президент розширить наглядову раду «Укроборонпрому» за рахунок представників НАТО.

Представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко під час Погоджувальної ради ВРУ 18 березня повідомила, що під час аудиту «Укроборонпрому» частково, з певних позицій, буде знято гриф «державної таємниці».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 19:37 :43