Новини » Політика 19 березня, 2019, 12:48
Адмірал ВМФ: Україна в найближчій перспективі може повернути Крим
ZIK
ZIK

Для того, щоб повернути окупований Крим, Україна повинна стати сильною в економічному, військовому, інформаційному та дипломатичному планах. Найперше необхідно продемонструвати значний соціально-економічний розвиток, а тоді перейти до дипломатичної площини. Наприклад, повернутись до Будапештського меморандуму.

Таку думку в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK висловив адмірал ВМФ ЗСУ, екс-заступник міністра оборони Ігор Кабаненко.

Він погодився з думкою спецпредставника Держдепу Сполучених Штатів Америки Курта Волкера щодо неможливості повернути Крим у військовий спосіб.

«Найперше нам потрібно розуміти, що у Російської Федерації є значно потужніше озброєння угруповання збройних сил. У тому числі там є високоточна зброя, крилаті та балістичні ракети, ядерна зброя», – підкреслює військовий.

З його слів, перед тим, як замислюватись про проведення якихось військових операцій, необхідно сформулювати своєрідний трикутник «ефективність – результати – втрати».

«Втім, питання повернення Криму абсолютно нагальне. Ба більше, це можна зробити у найближчій перспективі. Для цього найперше ми повинні стати сильними як нація, як держава. Ми маємо стати сильними в економічному відношенні, у військовому, інформаційному, дипломатичному. Тобто потужною державою», – розповідає Ігор Кабаненко.

Крім того, підкреслює він, Україна повинна продемонструвати такі умови життя населення, – права і свободи громадян, свободу підприємництва, створення потужного середнього класу, – щоб ті, хто залишився там, заздрили цьому.

«Необхідно, щоб ті, хто на півострові, теж хотіли такого життя. Це принцип Аденауера. В історії завжди є приклади, і їх потрібно використовувати», – переконаний екс-заступник міністра оборони.

Також він зазначив, що Україні потрібно працювати і в дипломатичній площині, зокрема, використовувати Будапештський меморандум. Мовляв, це – не просто папір, а офіційно зареєстрований в ООН документ.

«У будь-яких дипломатичних зусиллях є базові речі, довкола яких потрібно будувати стратегію. Тут стратегія полягає в тому, що Україна відмовилася від ядерної зброї, але в неї є потенціал до відновлення», – наголосив адмірал ВМС.

Нагадаємо, спеціальний представник Державного департаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що нема військового рішення повернення анексованого Росією Криму.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 20:43 :08