Зростання пенсій 2020-го – Гончаренко вказав, від чого воно залежить

ZIK

Якщо в Україні продовжиться зростання економіки, то і наступного року буде суттєве підвищення пенсій.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Олексій Гончаренко.

Ведуча поцікавилася, завдяки чому вдалося досягнути того, що зараз в доларовому еквіваленті пенсія на рівні 2014 року. Притім кажуть, що пенсія знизилася. У відповідь пан Гончаренко сказав, що зараз активно розвивається економіка, і завдяки цьому збільшуються надходження в бюджет і Пенсійний фонд.

«У 2016 році власні надходження Пенсійного фонду складали 112 мільярдів гривень, а бюджет давав ще 140 мільярдів. Тобто власних надходжень було менше, ніж допомоги з бюджету. А вже в минулому році власні надходження склали 230 мільярдів гривень, тобто зросли більше, ніж у два рази. А допомога з бюджету становила 167 мільярдів.

Таким чином ми бачимо, що Пенсійний фонд стає самодостатнім, і це дозволяє виплачувати більшу пенсію. Крім цього було спільне рішення Президента й коаліції про те, щоб гроші від «євроблях» пішли виключно у Пенсійний фонд», – пояснив політик.

Зокрема він зауважив, що тільки від економіки залежить, наскільки швидко вдасться дотягнути рівня пенсій 2013 року або 200 доларів. За словами політика, якщо зростання економіки, яке було торік, продовжиться і надалі на такому ж рівні, то і наступного року буде ще більш суттєве підвищення пенсій.

«Хотілося б і тисячі доларів – чим більше, тим краще. Але варто згадати, що 2013 рік був останній мирний рік, а з 2014 настав воєнний час у державі. Тому така різниця», – прокоментував Гончаренко.

Як зазначалось, раніше Президент Петро Порошенко заявляв, що монетизація субсидій та індексація пенсій є початком ефективних кроків у боротьбі з бідністю в Україні.

Loading...