Новини » Політика 18 березня, 2019, 11:21
Вкладають шалені ресурси: Парубій заявив про спроби зірвати розгляд «мовного» закону

В останній пленарний тиждень перед виборами Президента України Верховна Рада продовжить розглядати поправки до законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної, і «мовний» закон із розгляду знятий не буде.

Про це під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (груп), яке транслює телеканал ZIK, заявив голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Спікер нагадав, що у вівторок, 19 березня, народні депутати продовжать розгляд з 490 поправки до проекту закону про мову.

«Із цього питання у залі відбулися дискусії. Дехто з депутатів наголошує на тому, що необхідно негайно зупинити розгляд, дехто, на мою думку, свідомо затягує розгляд. Також можу сказати, що вкладаються шалені ресурси, у тому числі і медійні ресурси для того, щоб зірвати цей історичний закон», – заявив Андрій Парубій.

Спікер наголосив, що ухвалення закону про мову – історичне завдання для парламенту. Він також відповів співголові фракції Опоблоку Вілкулу, який закликав зняти «мовний» законопроект із розгляду, мовляв, це питання зараз не на часі, що проект закону знятий не буде, а його розгляд завершиться ухваленням законопроекту, який є і буде на часі.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року народні депутати України прийняли за основу проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

28 лютого 2019 року Верховна Рада почала розглядати у другому читанні законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної». До проекту закону надійшло 2059 поправок.

Як повідомляли, під час вечірнього засідання ВРУ 14 березня депутати дійшли до 490-ї поправки до законопроекту, а це менш як чверть від загальної кількості. Роботу над «мовним» законом продовжать у вівторок, 19 березня.

Голова ВРУ Андрій Парубій закликав керівників парламентських фракцій не зловживати правом та обмежити кількість ініціатив оголошення реальних перерв у роботі Верховної Ради.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 04:16 :51