live
Новини » Політика Читать эту новость на русском

У ВР зареєстрували законопроект №10139, що порушує свободу слова і права людини, – Бутусов

Законопроект № 10139 про кримінальну відповідальність за умисне або випадкове поширення недостовірної інформації в ЗМІ та інтернеті, який 12 березня зареєстрував депутат «Народного фронту» Ігор Лапін (Ігор Олександрович Лапін)–- це пряме порушення свободи слова і прав людини.

Про це написав у Фейсбуці головний редактор сайту «Цензор.нет», журналіст Юрій Бутусов.

Подаємо його допис у повному обсязі:

«Я дуже поважаю Ігоря, одного з героїв-добровольців «Айдара» у 2014-му, але цей законопроект – відкат цивільних свобод, категорично неприйнятний у демократичному суспільстві.

В Інтернеті та в ЗМІ дуже багато сміття, провокацій, РФ веде інформаційну війну, хвилі фейків б’ють по нашому суспільству. Але це не тільки у нас відбувається, але і в країнах Європи та Америки. І боротися з провокаторами треба не обмеженням свободи слова, а так, як це роблять, наприклад, в США – проводять розслідування фабрики фейків з РФ, приймають рішення суду і парламенту, закривають акаунти згідно з правовими рішеннями, приймають судові заборони.

Свобода слова – це велика кількість ризиків, але спроба держави контролювати, що є правда – означає кінець свободи взагалі. Чи означає спроби чиновників вирішувати свої особисті питання шляхом атаки на джерела поширення інформації.

Тільки завдяки свободі в Інтернеті в Україні відбулася революція – людей об’єднала мережу, яку Янукович не міг контролювати.

Тільки завдяки свободі в Інтернеті Україна і наші друзі в усьому світі змогла дати відсіч російській агресії, – тому що російські війська психологічної війни МО РФ і всі російські ЗМІ не змогли перебити комунікацію українців і Інтернеті.

Держава повинна захищатися від фейків шляхом підвищення ефективності комунікацій, створення довіри і репутаційних історій керівників, аналізом і формуванням зрозумілого порядку денного для суспільства, швидкої та компетентної реакції на фейки.

Шановний Ігоре, прошу негайно зняти цей законопроект з реєстрації».Loading...
Loading...
Loading...