Новини » Політика 18 березня, 2019, 13:17
РФ сприймала Україну, як подушку безпеки, – міжнародний експерт
ZIK
ZIK

Росія намагається дестабілізувати ситуацію в інших державах, щоб таким чином виторгувати собі певні преференції. Кремль визначає, яка країна є для нього важливою в певний момент і здійснює такі гібридні напади, як Brexit у Великій Британії чи мітинги «жовтих жилетів» у Франції.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловила міжнародний експерт Ірина Сєрова.

Вона розповіла: інформація про так звану російську «Доктрину сірої зони» чи «Доктрину Герасимова» з’явилась після того, як начальник Генштабу ЗС РФ Валерій Герасимов виступив у 2013 році з ідеєю, як потрібно перебудовувати систему безпеки у його країні.

«Усе це було викликано величезним острахом Путіна Арабською весною. Росія вважає, що це інспірована Заходом доктрина наступу на їх безпеку», – зазначила Сєрова.

Вона підкреслила: за «доктриною Герасимова», не війна доповнює політику, а навпаки – політика війну.

«У них постійний стан війни, однак не лише військовими методами. Йдеться про інформаційне втручання, втручання у вибори, кібератаки, інспіровані «консерви» – агенти зовнішніх відомств. Усі ці методи мають єдину ціль – дестабілізувати навколо себе країни», – вважає міжнародний експерт.

Адже РФ буде значно легше виторговувати преференції у дестабілізованої країни.

«Вони визначають, яка країна є для них важливою у той чи інший момент і це здійснюють – Brexit, США, «жовті жилети» у Франції, зараз – Швеція, яка уже відчула, що таке втручання у їхні вибори. Не пройшло і півроку з того часу, як у них перемогла популістська права політсила – «Демократична партія Швеції». Її представники заявляють, що державі не потрібна євроінтеграція, а треба закрити кордони і жити окремо. Це знайома історія, яку чуємо від багатьох ультраправих партій», – розповіла Сєрова.

Вона зауважила, що й Україна відчуває на собі таке гібридне інформаційне втручання.

«Коли будь-яка державна машина найбільш слабка? Перед виборами або перед якимось стратегічними рішеннями, як, наприклад, Brexit у Великій Британії. Тому, за «доктриною Герасимова», втручання потрібно робити саме в цей період – здійснювати повну колотнечу в усіх щаблях суспільства, влади і політикуму. Розділяй та владарюй», – наголосила Сєрова.

До того ж, за її словами, ще навіть до написання цієї доктрини Україну розглядали, як буферну сіру зону.

«Це така собі подушка безпеки для Росії», – підкреслила Ірина Сєрова.

Як повідомлялось раніше, експерти Шведського інституту оборонних досліджень заявили, що російська армія готується до усе масштабніших військових конфліктів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-27 23:19 :37