Новини » Події 18 березня, 2019, 18:56
Рада НАТО оприлюднила жорстку заяву щодо окупованого Криму
Анексований Росією Крим. Фото: intvua.com
Анексований Росією Крим. Фото: intvua.com

18 березня Північноатлантична рада НАТО з питань Криму оприлюднила заяву, в якій засуджує незаконну анексію Криму Росією та нарощування військової присутності РФ у Чорноморському регіоні.

Про це прес-служба Генерального штабу ЗСУ повідомила у Facebook.

Заява містить п’ять пунктів, у яких висвітлюється позиція Північноатлантичного альянсу щодо російської агресії проти України.

1. П’ять років тому Росія застосувала силу проти України для незаконної анексії Криму. Це порушення суверенітету та територіальної цілісності України є серйозним порушенням міжнародного права і серйозним викликом для євроатлантичної безпеки. Ми рішуче засуджуємо цей акт, якого ми не визнаємо і не визнаємо. Ми закликаємо Росію повернути контроль над Кримом Україні. Ми знову підтверджуємо нашу повну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і територіальних вод. Крим – територія України.

2. Союзники глибоко стурбовані зловживаннями та порушеннями прав людини, які здійснюються російською де-факто владою в незаконно анексованому Криму до українців, кримських татар і членів інших місцевих громад. Ці порушення включають позасудові вбивства, викрадення, насильницькі зникнення, насильство, свавілля, арешт і катування. Незважаючи на Наказ Міжнародного Суду від 2017 року, Меджліс, орган самоврядування кримських татар, залишається під переслідуванням і заборонений на батьківщині.

3. НАТО закликає Росію негайно припинити всі порушення і зловживання в незаконно анексованому Криму, звільнити українських політв’язнів і заручників, а також надавати міжнародним моніторинговим організаціям доступ до Криму. Будь-які спроби узаконити або нормалізувати незаконну та нелегітимну анексію Криму мають закінчитися, разом із автоматичним наданням російського громадянства, вимушеним переміщенням населення, призовом до збройних сил РФ та незаконним проведенням російських виборчих кампаній.

4. Ми засуджуємо поточну і широкомасштабну військову розбудову Росією Криму і стурбовані зусиллями Росії і заявленими планами подальшого нарощування військової присутності у Чорноморському регіоні. Ми також засуджуємо будівництво мосту в Керченській протоці, що є черговим порушенням суверенітету та територіальної цілісності України і накладає додаткові труднощі на економіку України. Невиправдане використання Росією військової сили проти українських кораблів і військово-морських сил біля Азовського моря і Керченської протоки в листопаді 2018 року є частиною загальнішої схеми російських агресивних дій в регіоні. Відповідно до Резолюції 73/194 Генеральної Асамблеї ООН від 17 грудня 2018 року, ми закликаємо Росію беззастережно звільнити українських членів екіпажу, яких вона затримала, повернути захоплені судна та виконати її міжнародні зобов’язання, забезпечивши безперешкодний доступ до українських портів у Азовському морі і дозволяють свободу плавання.

5. Реакція НАТО на протидію незаконним діям Росії завжди була пліч-о-пліч з Україною і підтримувала загальні міжнародні зусилля, які містили санкції. Не може бути повернення до «звичайного» стану речей, поки не відбудеться чітка, конструктивна зміна в діях Росії, що свідчить про дотримання міжнародного права та його міжнародних зобов’язань та обов’язків.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 13:05 :08