Новини » Політика

«Північний потік-2» – лише один з елементів впливу Росії на ЄС, – експерт

ZIK

Через будівництво «Північного потоку-2» Росія зазнає величезних фінансових втрат. Втім, вона продовжує будувати газопровід, хоча не зрозуміло, чи буде він взагалі запущений.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповіла експерт з міжнародних питань Ірина Сєрова.

Вона зауважила, що значна кількість лідерів суспільної думки у Німеччині відстоює будівництво «Північного потоку-2», кажучи, що, буцім, це гарантія енергетичної безпеки держави.

«Таким чином розхитується ситуація і нав’язується суспільна думка, що Росія – це загалом не дуже добре, але потрібно терпіти, бо для німецької стратегії потрібен «Північний потік-2». Натомість США, буцім, втручається, але, мовляв, вони тут ні до чого, хай розбираються на своєму континенті», – розповідає фахівець.

Крім того, вона підкреслила, що і в деяких інших європейських країнах схожа ситуація. Зокрема, величезне проросійське бізнесове і політичне лобі є в Італії.

«Відповідно бізнесове лобі має вплив на засоби масової інформації, адже вони у власності багатьох олігархів, як і в Україні. Відтак, знову ж таки, створюється інформаційний фон», – розповідає Ірина Сєрова.

Також вона зауважила, що «Північний потік-2» для Російської Федерації – це лише один з елементів впливу на міжнародну ситуацію, а не кінцева мета.

«Ми бачимо, що вони несуть величезні матеріальні втрати, пов’язані з будівництвом газопроводу. Втім, вони продовжують його будувати, хоча не зрозуміло, чи буде він взагалі запущений. Сьогодні через законодавчі зміни, які відбуваються у Європейському Союзі, його намагаються оточити європейською бюрократією», – зазначила Ірина Сєрова.

Нагадаємо, згідно з повідомленням Financial Times, дочірня компанія «Газпрому», яка займається будівництвом морського газопроводу в обхід України «Північного потоку-2», вивчає можливість створення дочірньої компанії та передачі в її управління останніх 50 кілометрів газопроводу, щоб ухилитися від виконання нової європейської газової директиви.     

Loading...