Новини » Політика 18 березня, 2019, 21:35
Незаконне збагачення: Ємець пояснив, чому нові законопроекти нічого вже не виправлять
ZIK
ZIK

Відновити відповідальність за незаконне збагачення новим законом буде неможливо, бо він суперечитиме рішенню Конституційного Суду.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Леонід Ємець.

За словами пана Ємця, в листі від МВФ, США, ЄС з проханням не розглядати законопроекти про незаконне збагачення, йде мова про всі законопроекти.

«Якщо говорити мовою дипломатії, там написано, що вони не вирішують ті завдання, які стояли перед статтею про незаконне збагачення. Якщо ми відійдемо від мови дипломатії, то рішення КС вирішує конкретне питання правовідносин, а не тексту і скоригувати його новим законом неможливо. Внесення законопроектів – це нерозуміння того, як працює рішення КС», – зазначив Ємець.

Зокрема народний обранець зауважив, що якщо Президент чи будь-хто внесе законопроект, де знову пропише статтю про незаконне збагачення, КСУ не буде розглядати це питання, бо воно вже було розглянуте. Пан Ємець додав, що Конституційний Суд своїм рішенням визнав, що можна незаконно збагачуватись, і перевіряти це ніхто не зможе.

«Судді прийняли рішення, що стаття про незаконне збагачення є неконституційна, але вони дуже неправильно підійшли до тлумачення Конституції. Незаконно збагачуватись можна, і законом це вже неможливо виправити, бо рішення КС є невід’ємною частиною нормативної бази українського законодавства», – аргументував політик.

Також пан Ємець бачить у такому трактуванні суддями статті про незаконне збагачення власні мотиви. Він пояснив, що суддя або народний депутат не можуть отримувати якийсь дохід, окрім офіційної зарплати, але всім відомі факти, коли судді живуть у розкошах. І саме ця стаття давала б можливість притягти їх до відповідальності.

«Якщо у судді є три будинки по 600 м. кв., яхта, дорогі машини і вся країна знає, що він – корупціонер, ця стаття давала можливість притягнути його до відповідальності, посадити у в’язницю. Але після рішення КСУ це неможливо зробити. На хабарі його вже не зловиш. КСУ простив всім хабарникам», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, що голова парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін заявив, що отримав листа від послів США та ЄС, а також від представництва Міжнародного валютного фонду з проханням відкласти розгляд усіх законопроектів про незаконне збагачення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 15:53 :01