Новини » Світ 18 березня, 2019, 13:48
На Росію чекають дуже цікаві часи, – міжнародний експерт
ZIK
ZIK

Не слід очікувати від Заходу симетричної відповіді на дії Росії, адже політика тамтешніх країн базується на демократії, тоді як Кремль диктує тоталітаризм. Так, цивілізований світ довго розхитується, однак він починає вмикати режим протидії, як під час «холодної війни».

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловила міжнародний експерт Ірина Сєрова.

Вона наголосила: успіх «доктрини Герасимова» базується на російському авторитаризмі. Натомість для західної демократії характерним є довгий шлях ухвалення рішень.

«Рішення повинно пройти громадське обговорення, висвітлення в ЗМІ, висловлення зауважень лідерами суспільної думки. Цим користується Росія. Для неї не існує жодних «стопів» – там є одне-єдине рішення та централізована гілка влади – ФСБ. Вона чітко визначає, що потрібно робити, а що ні, де і кого дискредитувати», – вважає Сєрова.

Ця тактика, за її словами, не є новою – так працювало ще радянське КДБ.

«Тому не можна очікувати від Заходу абсолютно симетричної відповіді. Адже якщо західні, ліберальні демократії почнуть перетворюватись на Росію, ми станемо жити в світі хаосу та постійної війни. У багатьох є ядерна зброя», – зауважила експерт.

Вона розповіла: Захід дуже довго «розхитується», однак він консолідується. Різні за своїм статусом і рівнем держави зазначають, що мусять реагувати і посилюватись.

«Сильні гравці, які вже починають вивчати цю доктрину і знають, за якими правилами грає РФ, приходять до тями. Вони починають вмикати режим протидії, як під час «холодної війни». Тоді КДБ використовувало ті самі методи, що нинішнє ФСБ», – підкреслила Сєрова.

Вона переконана: найперше діятимуть США. Трамп Росії тут не допоможе.

«Це не буде швидко, та думаю, що в найближчі п’ять років на РФ чекають дуже цікаві часи. Я переконана в цьому, як людина, що займається міжнародними відносинами уже протягом п’ятнадцяти років», – підкреслила Ірина Сєрова.

Читайте також: Політтехнолог назвав умову, за якої Трамп одним махом розтрощить Росію

Як повідомлялось, раніше політичний експерт Кирило Молчанов зазначав, що Захід має доволі «цинічну і прагматичну позицію», тож ці держави ніколи по-справжньому не засудять Росію за агресію в Україні.

Читайте також: Ватажки бойовиків на Донбасі приготували Путіну «гучні пропозиції»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 02:33 :07