Новини » Політика 18 березня, 2019, 13:12
Мовний законопроект – це спосіб відволікти увагу від важливіших тем, – політексперт
ZIK
ZIK

Країна перебуває в ситуації, коли вже не перший тиждень триває скандал з розкраданням в оборонній сфері. Тому, щоб якось його приглушити, вирішили витягти на поверхню мовне питання. Але більшість правок, які розглядають у ВР, насправді провалюються.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив політичний експерт Кирило Молчанов.

«Розгляд правок до мовного законопроекту у парламенті займе мінімум тиждень. І невідомо, чи депутати встигнуть проголосувати його за основу. Але будемо відвертими, що це, насправді, є способом відволікти увагу», – сказав Молчанов.

Він розповів, що мовний законопроект, це ніщо інше, як відволікання уваги від більш важливих питань.

«Ми перебуваємо в ситуації, коли у нас не перший тиждень триває скандал з розкраданням в оборонній сфері. Щоб якось його перебити, парламентарі перекривають тему мовним питанням і розглядають поправки, з яких більшість, насправді, провалюються. Фактично, ми на жаль, стали заручниками того, коли передвиборча кампанія заполонила всі сфери суспільно-політичного життя і депутати замість того, щоб займатися конструктивною роботою, роблять незрозуміло що. Ба більше, підіграють одному з кандидатів в президенти», – вважає він.

Його підтримав директор школи політичної аналітики НАУКМА Максим Яковлєв, який також був у студії. Він наголосив, що українці постійно перебувають в передвиборчій боротьбі.

«Закон про мову важливий і можна підтримувати будь-якого кандидата, але казати, що в українському суспільстві, а тим більше в політикумі, є далекосяжне планування і цей закон планувався саме в цей період, це дійсно викликає питання. Тому момент подачі розгляду законів в Україні, на жаль, мають під собою в тому числі і політичну основу. З одного боку дійсно треба розглянути мовний законопроект, але велика кількість правок – це затягування процесу, щоб потопити документ в процесі розгляду», – прокоментував Яковлєв.

Нагадаємо, 14 березня, у Верховній Раді під час розгляду законопроекту про українську мову як державну посперечалися віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко та депутат від «Опозиційного блоку» Василь Німченко. Крім того, спалахнула суперечка між опоблоківцями і депутатами з «Народного фронту», яка ледь не переросла у бійку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 02:42 :48