Новини » Економіка 18 березня, 2019, 10:04
Монетизація субсидій – політичне рішення, – Кучеренко
ZIK
ZIK

Згідно підрахунків, приблизно чотири мільйони домогосподарств отримують додаткові кошти за монетизацію субсидій. Це рішення ухвалив не Кабмін, а Президент, фактично, напередодні виборів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK заявив міністр з питань ЖКГ України (2007-2010) Олексій Кучеренко.

«Наші партнери, тобто кредитори, налаштовані на монетизацію. До Гройсмана, який обіцяє все налагодити до зими, в мене одне питання: чи знає він обсяг боргів населення щодо ЖКГ за лютий? Ця цифра дорівнює приблизно 62, 5 млрд грн. А як стосовно боргів облгазів, теплокомуненерго, ТЕС? Вони заборгували 75, 5 млрд. Ця сума критична. Вона ніколи вже не буде погашеною», — каже експерт.

За останній рік заборгованість за ЖКГ збільшилася удвічі, наголошує Олексій Кучеренко.

«Безумовно, підвищена заборгованість — це сезонне явище. Та є вже чіткі розрахунки. За останній рік заборгованість за ЖКГ збільшилася удвічі. Вона сягнула 62, 5 млрд. Така цифра — непідйомна. Борг потрібно буде реструктуризувати», — вважає експерт.

Після опалювального сезону українці відчують якою ціною перезимували, підкреслює Олексій Кучеренко.

«Механізм монетизації субсидій — повністю адекватний. У цивілізованих країнах кількість субсидіантів — два-п’ять відсотки. У них все нормально працює: йде верифікація, родини перевіряють, в людей є стимул працювати», — зазначає експерт.

Водночас в Україні, за підрахунками програми з монетизації субсидій, приблизно чотири мільйони домогосподарств отримують додаткові кошти, звертає увагу екс-міністр з питань ЖКГ.

«Це політичне рішення, бо ухвалив його не уряд, а Президент у себе в кабінеті. Я багато їзджу по Україні, спілкуюся з людьми. Тому бачу, що бабусі та дідусі не сприймають монетизацію субсидій, а вважають її підвищенням пенсій. Адже гроші за пільги нараховуються через Пенсійний фонд», — говорить експерт.

На думку Олексія Кучеренка, монетизація не несе революційних змін, а перебуває на стадії експерименту.

«Я б такі експерименти проводив в одному місті чи районі. Втім, зараз оголосили, що за два транші збираються роздати 12 млрд. грн.. живих грошей субсидіантам», — каже експерт.

Міністр з питань ЖКГ України (2007-2010) вказав на найбільші загрози, пов’язані з монетизацією.

«Мене лякає, по-перше, зростання боргів за комунальні послуги, а, по-друге, мене цікавить, скільки з бюджету було потрачено на енергозбереження», — додає Олексій Кучеренко.

Нагадаємо, у Мінсоцполітики пояснили, що робити з переплатами за субсидії.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 05:58 :11