Медсестра з передової: Я просто не могла залишитись осторонь
Тарас Грень
військовий журналіст
facebook.com/gren.taras.5836
facebook.com/gren.taras.5836

Коли вона усміхається, то здається, що навколо все стає більш барвистим та й дощ, який сипле всю добу, – вже не сирість, а частина романтичної весняної погоди. Вона усміхається завжди так щиро, що за її усмішкою ледь-ледь помітно втомлені очі. Справа в тому, що Марина – операційна медична сестра одного з мобільних госпіталів. Крізь її руки проходять наші захисники, молоді і не дуже, які отримали поранення.

Як правило, на операційний стіл потрапляють хлопці з важкими травмами. Тоді Марина повністю вимикає в собі відчуття і стає професіоналом, бо вона частина хірургічної команди, а тут зайвих людей нема, як нема часу на сентименти. Потрібно швидко надати допомогу. Кожна дія, кожного члена хірургічної команди має бути чітка і виважена, бо від цього залежить не лише життя людини в майбутньому, а й узагалі чи буде вона жити.

Уродженка Луганщини, вона на власні очі бачила, як розвивалась інтервенція проти нашої держави.

«Я просто не могла залишитись осторонь, – каже Марина. – Я захотіла додати свого внеску в перемогу і тепер роблю це».

А ще, за словами нашої героїні, вона саме тут в шпиталі зустрічає героїв України. Справжніх героїв, які є такими по суті, а не тими, хто так назвав себе сам.

Найважчими для неї є операції з наслідками мінних вибухів. Справа в тому, що російські окупаційні війська застосовують проти Збройних сил України весь асортимент кремлівського арсеналу. І часто трапляються речі, заборонені всіма міжнародними конвенціями. Шматки пластикових мін не видно на рентгенівських знімках – їх доводиться шукати буквально вручну.

Рідні Марини поставились до її бажання стати військовим медиком із певною пересторогою. Але побачили, як їхню донечку шанують та поважають і в колективі, і пацієнти, і тепер пишаються нею. Бабуся і мама тепер з гордістю розповідають, що їх Марина – берегиня життя.

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 22:53 :38