Новини » Світ 18 березня, 2019, 17:07
Голова МЗС Британії закликав Росію припинити перекроювати кордони Європи
Міністерство закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Міністерство закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Голова МЗС Британії Джеремі Хант закликав Росію покласти край незаконному контролю над Кримським півостровом та спробам із перекроювання європейських кордонів.

Про це йдеться у заяві глави британської дипломатії, оприлюдненій до 5 річниці незаконної анексії українського півострова, – повідомляє «Європейська правда».

«Я засуджую незаконну анексію Автономної республіки Крим та міста Севастополя в Україні 5 років тому. Велика Британія ніколи не визнає незаконну анексію Росією Криму, і ми закликаємо Росію покласти кінець незаконному контролю над півостровом і спробам змінити кордони Європи», – зазначив Джеремі Хант.

Дипломат засудив неприйнятну поведінку Росії, яка, за його словами, полягає у постачанні зброї та живої сили для ініційованого нею конфлікту на сході України, незаконному будівництві Кримського моста та спробах монополізувати Керченську протоку.

Росія продовжує здійснювати порушення прав людини за межами своїх кордонів, систематично переслідує тих, хто виступає проти незаконної анексії Криму, відзначив Джеремі Хант.

«Я закликаю до негайного звільнення всіх українських політв’язнів, які перебувають у Криму та Росії без доступу до них міжнародних моніторингових організацій та необхідної медичної допомоги», – заазначив британскьий дипломат.

Він також закликав РФ негайно звільнити 24 українських військовослужбовців, які були затримані під час нападу біля Креченської протоки, здійсненого, за його словами, в рамках законної спроби пройти протоку.

«Ми приєднуємося до НАТО і ЄС у засудженні невиправданого застосування Росією проти українських суден в листопаді минулого року. Ведика Британія, поряд з нашими партнерами по ЄС і G7, залишається незмінною в нашій підтримці суверенітету і територіальної цілісності України. Крим – це Україна», – заявив Джеремі Хант.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 00:50 :57