Новини » Політика 18 березня, 2019, 10:42
Фейгін: Крим – дотаційний регіон, грошима його ніхто «заливати» не буде
ZIK
ZIK

Крим є дотаційним регіоном і скільки б в нього не вкладали грошей із російського бюджету, все одно ніхто краще не працюватиме. Ба більше, за п’ять років там з’явилися всі типові «атрибути» для РФ: корупція, репресії та нестабільна економіка. Відповідно, не варто розраховувати на майбутні великі грошові вливання.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив адвокат Марк Фейгін.

«Зараз Крим вже можна назвати «типовою» територією Росії, яка має корупцію, репресії та хворобливу і дотаційну економіку. Тобто півострів – це не регіон-донор, а дотаційний регіон. Тому скільки б в нього «не заганяли» грошей із російського бюджету, все одно ніхто краще не працюватиме», – сказав Фейгін.

Також він вважає, що зазначена ситуація є на руку Україні. Адже збільшуючи тиск через санкції за допомогою і міжнародних партнерів, можна буде все ж якось вплинути на РФ.

«Санкції глобального характеру та міжнародного співтовариства повинні поглиблюватися і Україна повинна теж долучитись до цього процесу. Бо поки Україна остаточно не втягне у процес повернення Криму ЄС та США, мало що зміниться», – вважає Фейгін.

Адже, за його словами, Мінські угоди також не допоможуть повернути Крим. Тому треба шукати інші формати, аби знайти компроміс.

«Мінські угоди не є тим форматом, який підійшов би для вирішення питання Криму. Тому що, на мою думку, цей процес вже остаточно згорнутий та і стосувався він виключно Донбасу.  Ба більше, Росія в принципі не бере участі в обговоренні статусу Криму. Тому зараз варто розглядати Будапештський або Женевський формати», – сказав він.

Підсумовуючи останні п’ять років і статус Криму, він наголосив, що за цей час по відношенню до кримських татар нічого не змінилося.

«Переважна більшість кримських татар не сприймає окупації і ніколи з цим не змириться. Що ж до загалом населення Криму, то я б не говорив, що з’явилися проукраїнські настрої, але факт, що ослабли проросійські. Але це швидше через соціальні аспекти, а не політичні. Адже для того, щоб перекинути місток розуміння того, що соціальні біди пов’язані саме з окупацією, а ні з чимось іншим, треба аналізувати. Біда Криму, що він опинився в складі РФ, але такого розуміння, поки ще немає у переважної більшості населення», – додав Фейгін.

Нагадаємо, після незаконного референдуму 16 березня 2014 року анексований Крим відмежувався від України кордоном. Також за п’ять років після окупації Криму економіка Росії втратила понад 150 мільярдів доларів, здебільшого – внаслідок санкцій, запроваджених Заходом.

Читайте більше на тему: Окупований Крим

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 02:15 :44