Новини » Політика 18 березня, 2019, 20:36
Боротьба кандидатів: політолог вказав на брудні технології політичних опонентів
ZIK
ZIK

Зараз між виборчими штабами йде змагання – хто більше напише заяв на основного опонента про порушення правил агітації. І така практика зникне тільки тоді, коли в Україні почнуть притягувати до кримінальної відповідальності за статтею про завідомо неправдиве повідомлення про злочин.

Таку думку висловила політолог Тарас Чорновіл в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Велика кількість заяв про порушення передвиборчого процесу, а саме близько 3,5 тисячі, як повідомили у МВС, на думку політолога, ні про що не говорить. Натомість експерт впевнений, що реальних порушень є приблизно понад тисяча.

«Ця статистика почне ставати реальною тільки тоді, коли в Україні почнуть притягувати до кримінальної відповідальності за статтею завідомо неправдиве повідомлення про злочин.

Зараз ще між виборчими штабами фактично йде змагання, хто більше напише заяв на основного опонента про порушення правил агітації й таке інше. Значна частина з них – це адміністративні порушення, які за собою нічого не мають, окрім дрібних штрафів», – визнав Чорновіл.

Але коли йдеться про великі серйозні порушення, наголосив політолог, то звинувачення потрібно підкріплювати конкретними деталями.

«Коли лунають гучні звинувачення, які нічим не підкріпленні, то це лише передвиборча технологія. Наприклад, якщо одного кандидата ловлять на якомусь порушенні, а він, замість того, щоб довести свою непричетність і спростувати обвинувачення, починає узагальнювати, мовляв усі кандидати у президенти налагодили системи підкупу, та звинувачує опонентів у відповідь», – зауважив Тарас Чорновіл.

Як повідомляли, на Волині вже почали штрафувати порушників виборчого законодавства. Суди розглянули 11 справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з виборами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-18 19:19 :00