Новини » Політика 17 березня, 2019, 11:48
Якщо НАТО не відреагує, Чорне море стане російським, – Чубаров
Рефат Чубаров
Рефат Чубаров

Сьогодні Росія зміцнює Крим як свій форпост на південному фланзі НАТО, і прагне повністю контролювати Чорне море.

Про це заявив в інтерв’ю журналу НВ Рефат Чубаров, голова меджлісу кримських татар.

За його словами, Росія де-факто максимально розширює зону своєї військової присутності в Чорному морі за рахунок окупованих територій Грузії і України.

«Якщо найближчим часом НАТО не зможе знайти адекватні відповіді на це розширення, Чорне море стане російським морем. І це вже розуміють ряд чорноморських держав, таких як Румунія, Болгарія», – зазначив Чубаров.

Він нагадав, що в Румунії модернізують злітні смуги для сучасних американських літаків, і можливо, в Констанці буде новий причал для військових кораблів.

«Ці дії РФ сприймає як загрозу для себе і заявляє про те, що їхні ракети націлені на ці об’єкти. Росія тут не церемониться. Крилаті ракети, встановлені на території Криму і на кораблях Чорноморського флоту, дозволяють спокійно досягати цих цілей в Румунії, Болгарії та Туреччині», – вказав голова меджлісу.

Сьогодні стратегія Росії спрямована на максимальне зміцнення Криму як свого форпосту, переконаний він.

«Крим для Росії – це територія, з допомогою якої вона може максимально впливати на південному фланзі НАТО. Цей вплив охоплює не тільки басейн Чорного моря, але й Середземного моря», – підкреслив Чубаров.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 21:33 :21