Новини » Світ 17 березня, 2019, 12:02
Словаччина: за президентство поборються антикорупційна активістка і віце-президент Єврокомісії

До другого туру президентських виборів у Словаччині вийшли адвокат та антикорупційна активістка Зузана Чапутова, яка у першому турі легко обійшла усіх опонентів, зокрема, найближчого суперника і кандидата від влади – віце-президента Єврокомісії Мароша Шефчовича.

Про це повідомляє словацьке видання Aktuality.sk, пише Європейська правда.

Чапутова у першому турі здобула підтримку 40,57% голосів виборців, Шефчович – 18,66%. І Чапутова, і Шевчович, вважаються дружніми до України політиками.

Дві наступні сходинки зайняли кандидати із відверто проросійськими поглядами. За Штефана Гарабіна проголосували 14,35% виборців, за ультраправого Маріана Котлебу – 10,39%.

Підтримка Чапутової почала зростати під час масових акцій протесту, викликаних вбивством журналіста-розслідувача Яна Куцяка, який писав про корупцію у владі.

У кандидатки мало політичного досвіду, завдяки цьому, зокрема, вона привабила голоси виборців, розчарованих корумпованою владою. Вважалося, що Чапутова мала невеликі шанси перемогти вже в першому турі. Якщо вона переможе, то стане першою жінкою-президентом в Словаччині.

Кандидатуру Чапутової підтримав чинний президент Словаччини Андрей Кіска, який вирішив не висуватися на другий термін.

Явка у першому турі виборів склала 48,74%. Другий тур президентскьих виборів відбудеться 30 березня.

Президент у Словаччині – в основному церемоніальна посада, але він має обмежені права ветувати ухвалені парламентом закони, призначати прем’єр міністра і суддів Конституційного суду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 16:47 :37