Новини » Політика 17 березня, 2019, 10:42
Росія створює в Азовському морі умови для військового нападу на Україну, – МЗС
Олексій Макеєв
Олексій Макеєв

Агресивна поведінка Росії в Керченській протоці і Азовському морі направлено на те, щоб убити економіку регіону і створити військову передумову для нападу на Україну з моря.

Таку заяву зробив директор політичного департаменту МЗС України Олексій Макеєв на спеціальному засіданні комітету Європарламенту із закордонних справ і підкомітету з питань безпеки і оборони в Страсбурзі. Засідання було проведено в зв’язку з 5 річницею незаконної російської окупації Криму і агресії проти України, – повідомляє facenews.

Представник МЗС нагадав про захоплення російськими прикордонниками і ФСБ українських військових кораблів та екіпажів. Тоді Москва не повідомляла про офіційне перекритті Керченської протоки і закрила прохід під Кримським мостом своїм танкером.

З перехопленої радіозв’язку російських військових стає зрозуміло, що збройна атака на українські судна і захоплення моряків ВМС «не було випадковим або спонтанним». Тому, це напад Росії є актом агресії згідно з визначенням резолюції Генеральної Асамблеї ООН 1974 року.

Кремль можна зупинити тільки одним мирним способом – введенням і посиленням санкцій, які б’ють по економіці РФ.

«Росія розуміє тільки силу, і з нею потрібно вести переговори з позиції сили. Ми чули, що слово» санкції «, на жаль, не популярно тут в Брюсселі і в багатьох європейських столицях. Але, будь ласка, зрозумійте, що це єдиний мирний інструмент, яким володіють європейці, щоб зупинити російські військові дії і агресію», – підкреслив дипломат.

15 березня Європейський Союз ввів нові санкції відносно восьми громадян Росії, які брали участь в нападі на українські кораблі і моряків в Азовському морі. Зокрема, під обмеження потрапили російські моряки з кораблів «Смарагд», «Суздалец», «Дон» і прикордонники ФСБ. В цілому список санкцій ЄС за порушення територіальної цілісності України зараз складається з 171 людини і 44 компаній.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 19:41 :08