Новини » Світ 17 березня, 2019, 12:47
На Мозамбік, Малаві й Зімбабве обрушився циклон Ідай: загинуло щонайменше 150 чоловік
Циклон Ідай зачепив Мозамбік, Малаві й Зімбабве
Циклон Ідай зачепив Мозамбік, Малаві й Зімбабве

Мозамбік, Зімбабве і Малаві постраждали від потужного циклону, в результаті якого загинули близько 150 чоловік, залишилися сотні зниклих без вісті і десятки тисяч людей, які відірвані від доріг і телефонів в основному бідних, сільських районах.

Циклон Ідай зачепив більше 1,5 мільйонів людей у трьох південноафриканських країнах, – повідомляє abcnews з посиланням на представників США та уряду.

Найбільш постраждав центральний порт Мозамбіку міста Бейра. Крім того закрили аеропорт, електропостачання вийшло з ладу, і багато будинків були знищені. Буря вдарила Бейра пізнього четверга і перемістилась на захід у Зімбабве і Малаві, вражаючи тисячі людей, особливо в східних районах, що межують з Мозамбіком.

Будинки, школи, підприємства, лікарні та поліцейські відділення були знищені циклоном. Тисячі будівель були затоплені важкими повенями і люди, рятуючи своє життя, залишали майно шукаючи безпеку на вищих майданчиках.

Агентства Північноатлантичного альянсу та Червоний Хрест допомагають рятувальним зусиллям, включаючи постачання продовольства та медикаментів вертольотами у бідних південноафриканських країнах.

Президент Мозамбіку Філіпе Нюсі заявив, що збиток є «дуже тривожним», додавши, що повені утруднюють висаджування літаків і проведення рятувальних операцій, повідомляє державне радіо Мозамбік.

У Зімбабве 31 людина загинула від повені до цих пір, за даними уряду. Люди загинули в основному в Чиманимані, гірській області Зімбабве вздовж східного кордону з Мозамбіком, яка користується популярністю серед туристів. Наразі смерть туристів не була зареєстрована, заявив представник уряду Нік Мангвана.

Дороги та мости були зруйновані, уповільнюючи рятувальні зусилля військових, урядових установ та неурядових організацій, додав він.

Серед загиблих були два школярі, які були серед десятків дітей, які опинились замкнені в спальному приміщення після того, як скелі впали з сусідньої гори, говорить Мангвана. Військові Зімбабве намагаються врятувати 197 учнів у школі, хоча небезпечні умови змушують солдатів використовувати наземні рятувальні спроби земні радше, ніж проводити повітряні рятувальні роботи, повідомило пізніше урядове міністерство інформації.

Зімбабвеська державна телевізійна станція, ZBC, повідомила, що 150 людей пропали безвісти.

«Ми отримуємо трагічні повідомлення про те, що деякі люди були просто зметені завиною. Ми закликаємо до терпіння, оскільки порятунок йде», – повідомляє міністерство інформації Зімбабве в Twitter, хоча відключення електроенергії та зрив зв’язку в постраждалих районах означають, що попередження можуть отримати не всі.

У Малаві люди «зараз стикаються з другою загрозою повені» після циклону, повідомляє Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця в Twitter.

Військовослужбовці Південної Африки відправили літаки і 10 медичних працівників для допомоги в Мозамбіку і Малаві, йдеться в заяві в суботу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-18 19:47 :04