Новини » Світ 17 березня, 2019, 0:40
Мілітаризація Криму несе загрозу Європі, – МЗС Чехії

Чехія не має наміру визнавати Крим російською територією і вимагає від Москви негайного звільнення українських політв’язнів.

Про це йдеться у заяві МЗС Чеської Республіки з нагоди п’ятиріччя анексії півострова.

«Чеська Республіка, яка також пережила військову окупацію частини своєї території сильною сусідньою країною, залишається непохитною у своїй відданості проведенню політики невизнання», – йдеться у заяві.

У ній наголошується, що п’ять років тому, анексувавши Крим, Росія здійснила кричуще порушення міжнародного права. Чеська Республіка, а також Європейський Союз і переважна більшість країн продовжують вважати Кримський півострів частиною України.

У Празі занепокоєні тривалою мілітаризацією території Криму, а також порушенням безперешкодного і вільного судноплавства через Керченську протоку і в Азовському морі, що є ще одним кричущим порушенням міжнародного права.

«Більше того, це створює загрозу стабільності й безпеки в Європі», – йдеться в заяві.

МЗС ЧР зазначає, що після окупації Криму Російською Федерацією основні права людини і громадянські права кримських татар, а також інших етнічних і релігійних громад були порушені.

Офіційна Прага закликає Російську Федерацію забезпечити дотримання міжнародних стандартів у галузі прав людини, а також негайно звільнити Олега Сенцова та інших незаконно затриманих громадян України, включно з членами екіпажів захоплених в листопаді 2018 року українських суден.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 02:34 :39