Експерти прогнозують після парламентських виборів здорожчання долара до 30 гривень

ZIK

Від початку року гривня зміцніла на 4,5%, що дуже нетипово для березня. Фахівці пояснюють це високою обліковою ставкою Нацбанку та наближенням виборів, які також суттєво наповнюють країну валютою.

Про це йдеться у сюжеті підсумкового інформаційно-аналітичного тижневика «Перші про головне. Деталі» в ефірі телеканалу ZIK.

Зазвичай, перед Новим роком та на початку січня курс гривні сягає своїх максимальних показників і стабілізується вже до середини літа. Тоді долар можна купити найдешевше. Однак від початку 2019-го гривня змінила свій традиційний сценарій – у січні долар почав дешевшати. Із 28,30 грн до кінця місяця втратив 60 копійок. У лютому ця тенденція зберіглася, а на початку березня американську валюту уже можна було купити за 26, 90 грн. Однак, до кінця тижня гривня втратила позиції – в обмінниках уже виставили курс 27, 10 грн.

Перечекати в «зеленому танку»

Киянин Андрій Ігашев розповідає: уже майже три роки заробляє на коливанні курсу. Відкладавши на депозит гривні протягом зими і весни, купив долари, які потім знову поклав на депозит. Запевняє: зробив це не для заробітку, а з міркувань безпеки. Адже на доларові депозити дуже низька ставка – 3-4%.

«Там ще з суми йде у податковий збір. Однак, моїм завданням було зберегти долари»,– каже Андрій.

Коли ж узимку курс знову почав зростати, він продав «зелені». Різниця в курсі – 2 гривні. Тож на тисячі доларів заробив приблизно дві з половиною тисячі гривень. Паралельно мав гривневий депозит, слідкував за курсом, купував-продавав валюту. Тож заробив уже кругленьку суму, яку планує витратити на освіту доньки. Усі свої валютні операції Андрій педантично вносив у табличку на комп’ютері. Рахував і прораховував кожен цент, кожну копійку. Утім цієї зими вперше за три роки не продавав доларів.

«Я розумію, що зараз нестабільна політична ситуація, курс може бути і по 8, і по 40. Тож краще я побуду в «зеленому танку», – вважає чоловік.

Вибори заводять валюту

Від початку року гривня зміцнилася на понад 4,5%. Це нетипово для цього періоду. Експерти ж пояснюють: першою причиною такого є висока облікова ставка Нацбанку – 18%. Під неї і міжнародні, і українські бізнесмени за долари купують облігації внутрішньої державної позики – ОВДП.

«Коли заходять долари, їх на міжбанківському ринку стає багато. Коли товару багато, ціна на нього падає», – пояснює банкір Олександр Савченко.

Так само збувають долари аграрії, які готуються до посівної і мають розраховуватися у гривнях. Та цього року є ще один чинник, який наповнює країну валютою та зміцнює гривню – вибори.

«Вони притягують велику кількість іноземної валюти. За різними оцінками, і президентське і парламентське волевиявлення в Україні може коштувати від одного до двох мільярдів доларів. Це колосальна сума», – наголошує економіст, президент Фонду Блейзера Олег Устенко.

В обмінниках дорожче

Тим часом Андрій Ігашев радить тим, хто хоче все ж грати на курсі потихеньку відкладати гривні. Можна відразу на депозит. Наприклад, на півроку, щоб грошей не з’їла інфляція.

«Збираємо гривні до літа, на другий місяць літа тихенько, раз в тиждень закуповуємо по 200-300 доларів», – каже Андрій.

Та, водночас чоловік наголошує: ніколи не купує гроші у вуличних обмінниках. Він користується спеціальним фінансовим сайтом, де є значно вигідніші пропозиції обміну валюти. Зателефонувавши і домовившись, він приїздить і обмінює гроші за цим вигіднішим курсом – для так званих гуртовиків, що купують від 300 доларів.

Окрім того, щоб виграти на курсі, фахівці радять не відкладати із покупками техніки, щоб

«Більшість техніки – імпортна. Тож, якщо гривня девальвує, втратить свою вартість, імпортна ціна також стає більш високою», – пояснює Олег Устенко.

Він наголошує: ще один із небагатьох інструментів в українців зберегти свої заощадження – нерухомість.

Експерти ж прогнозують: після цьогорічних парламентських виборів, якщо долар і подорожчає, то максимум до позначки 29-30 гривень.

Як повідомлялось раніше, фінансові аналітики прогнозували, що своєї нижньої точки курс долара в Україні може досягти уже до середини березня.

Ірина Коваленко, «Перші про головне. Деталі»


Реклама

Якщо ви хочете покласти гроші на депозит, але не знаєте який банк обрати? Тоді ми вам пропонуємо найвигідніші умови у ПУМБ. Більше деталей готримайте на сайті https://retail.pumb.ua/deposit. Гарантуємо надійне збереження ваших коштів.

Loading...