Новини » Політика 17 березня, 2019, 13:42
Експерти навели докази підготовки Росії до військового наступу проти України

Військові дії Росії біля українського кордону підтверджують висновки експертів щодо підготовки РФ до широкомасштабного наступу проти України.

Про це йдеться в ефірі програми «Закрита зона» на «Прямому».

«Ми спостерігаємо збільшення заходів оперативно-бойової підготовки Збройних сил РФ, які проводяться біля українського кордону і в акваторії Чорного моря. Відповідно, під час проведення таких навчань приховано створюються угруповання військ, які потім будуть здійснювати широкомасштабні військові дії проти нашої держави», – сказав представник головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скрібіцький.

Але, якщо росіяни наважаться на наступ, то про сценарій 2014 року вже не йдеться. Звичайна наземна операція провалиться.

«Першою буде проведена радіоелектронна фаза. Тобто, будуть здійсненні акції по придушенню систем управління, логістики та інших комунікацій. Після цього здійснюються ракетні удари для знищення командних пунктів, систем управління, комунікації. Далі здійснюються авіаційні масовані удари. І лише після всього цього проводитиметься наземна операція», – пояснив заступник директора центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь.

Проте, Україні є чим відповісти на можливий наступ російських військ.

«Військовий контингент ООС озброєний і укомплектований на 99% від потреби. Інші військові формування Збройних сил України – на 85 %. Відповідно, це вже не та армія, яка була у 2014 році. Натомість Україна має потужні військові формування, які дуже важко подолати, якщо взагалі можливо» – зазначив експерт з питань безпеки Василь Богдан.

Нагадаємо, директор політичного департаменту МЗС України Олексій Макеєв заявив, що дії Росії в Керченській протоці і Азовському морі спрямовані на те, щоб вбити економіку Азовського узбережжя України і створити військову передумову для нападу на Україну з моря.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 07:29 :00