Новини » Світ 16 березня, 2019, 23:30
Турецькі літаки регулярно порушують повітряний простір Греції

Греція звинувачує Туреччину в порушенні повітряного простору через польоти на малих висотах турецьких військових літаків над грецькими островами.

Про це йдеться в оприлюдненій заяві Міністерства закордонних справ Греції, – повідомляє Укрінформ.

«Зусилля Туреччини прирівняти польоти турецьких військових літаків, які порушують національний суверенітет Греції, до місій з ідентифікації і перехоплення, які ВПС Греції здійснюють на захист національного суверенітету, абсолютно неприйнятні», – йдеться в заяві.

Підкреслюється також, що турецькі військові літаки майже щодня порушують повітряний простір Греції, зокрема й польотами на малих висотах над грецькими островами. Це практика, яку Греція систематично засуджує й інформує про це компетентні міжнародні органи.

«Керівництво Туреччини має усвідомити, що міжнародного права необхідно дотримуватися всім. Вибірковість його застосування підриває регіональну стабільність і безпеку. Зокрема, щодо Егейського моря, ми нагадуємо, що його правовий статус ясний і твердо закріплений у міжнародному праві, не залишаючи тим самим місця для сумнівів», – наголошується в документі.

У грецькому МЗС заявили також, що Туреччина, як член НАТО та країна-кандидат на членство в ЄС, має зайняти тверезу, законну і відповідальну позицію, сприяючи встановленню добросусідських відносин з усіма державами регіону.

Раніше в інтерв’ю одному з новинних видань президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив: щоразу, коли грецькі військові літаки злітають над Егейським морем, турецькі літаки чинитимуть так само.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 03:45 :36