Новини » Суспільство 16 березня, 2019, 11:17
Рекордний для України марафон: у Львові незрячі увесь день читають «Кобзар» шрифтом Брайля
  • Марафон читання «Кобзаря» шрифтом Брайля. Фото: Львівська ОДА
  • Марафон читання «Кобзаря» шрифтом Брайля. Фото: Львівська ОДА
  • Марафон читання «Кобзаря» шрифтом Брайля. Фото: Львівська ОДА
  • Марафон читання «Кобзаря» шрифтом Брайля. Фото: Львівська ОДА

Сьогодні у Львові розпочався марафон читання «Кобзаря» шрифтом Брайля. Впродовж 12 годин понад 30 незрячих людей спільно з учнями спеціалізованої школи-інтернату №100 читатимуть твори Тараса Шевченка. Цей марафон зафіксують як рекорд України. Подію присвячують 80-річному ювілею Львівської організації УТОС, «ювілейному року» Луї Брайля та 205-річчю від дня народження Великого Кобзаря.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міськради.

«Громадська організація «Львівська територіальна первинна організація Всеукраїнської організації інвалідів «Українське товариство сліпих» є структурним підрозділом Громадської організації «Всеукраїнська організація інвалідів «Українське товариство сліпих», яка діє у Львові з листопада 1939 року, тому 2019 рік – ювілейний для нашої організації. Водночас, 2019 рік світова незряча спільнота відзначає як ювілейний рік Луї Брайля – 210 років з дня народження автора шрифту, названого в його честь, яким незрячі користуються і досі. Ще одну ювілейну дату – 205 років з дня народження Тараса Шевченка відзначає свідома українська громада у всьому світі. Тому незрячі люди міста Львова виступили з ініціативою об’єднати воєдино ці ювілейні дати, провівши марафон читання «Кобзаря» шрифтом Брайля», – розповіла Любов Кукуруза, голова правління Львівської обласної організації УТОС у Львові.

Участь в марафоні, який триватиме 12 годин (з 9.00 до 21.00 год.), беруть понад 30 незрячих членів організації, а також залучено учнів спеціалізованої школи-інтернату №100.

«Враховуючи, що подібні заходи в Україні не проводились, вирішено зафіксувати цей марафон як рекорд України. Заявка на цей рекорд зареєстрована на 16 березня 2019 року», – акцентувала Любов Кукуруза.

Дійство відбувається у приміщенні спецбібліотеки ім. Т. Г. Шевченка для незрячих (вул. Січових Стрільців, 5), працівники якої і виступили ініціаторами цього заходу, а правління Львівської обласної організації УТОС та Львівської територіальної первинної організації УТОС відгукнулося на цю ініціативу і активно долучилися до її реалізації.

План заходу:

– 08.30 год. – відкриття заходу. Вітальні слова, інформація про захід.

– 09.00 год. – початок марафону.

– 21.00 год. – закінчення марафону. Підведення підсумків представником Національного реєстру рекордів України.

Учасники: Підлужний С., Кутня О., Вавілова О., Онофрійчук Н., Сирота М., Бабій О., Кирилова Е., Лапичак О., Карабін А., Матківська Г., Думич М., Пашкіна С., Підлужна Г., Шпильчак Н., Білинська О., Колпаков В., Гладка М., Кузьмук Г., Кузьмів Л., Кмиць Р., Олійник М., Голуб Г., Голуб А., Мартишевський І., Сай Ю., Скалецький М., Герасіка П. Шпай О., Костецький Б., Дзюба В., Слига Т.

Львівська міська рада підтримала фінансово цей захід на загальну суму 19,5 тис. грн.

Як повідомляє прес-служба Львівської ОДА, участь у заході взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

«Таке дійство приверне увагу дуже багатьох. За допомогою журналістів, ЗМІ, звичайних людей, цей захід обов’язково потрапить у серце тієї людини, яка вже зневірилась, в якої опустились руки, яка подумала, що світ закритий для неї. Напевно до неї повернеться віра і впевненість у власних силах. І це найголовніше», – наголосив очільник Львівщини.

Пройдіть тест: Маловідомі факти про крутого Тараса Шевченка

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 02:04 :30