Новини » Політика 16 березня, 2019, 16:45
Порошенко підписав указ про аудит «Укроборонпрому»

У суботу, 16 березня, президент Петро Порошенко підписав указ про введення в дію рішення РНБО від 6 березня «Про реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення рівня прозорості виконання державного оборонного замовлення».

Про це повідомляє прес-служба президента.

Згідно з рішенням, Кабмін має в місячний строк організувати із залученням міжнародних експертів аудит державного концерну «Укроборонпром» та підприємств – учасників цього концерну та за його результатами інформувати громадськість.

«РНБО також рекомендувала Генеральній прокуратурі України, Службі безпеки України, Національному антикорупційному бюро України, Державному бюро розслідувань здійснити перевірку і надати правову оцінку фактам, викладеним у засобах масової інформації, щодо порушень у сфері закупівель продукції, робіт, послуг оборонного призначення та за результатами поінформувати громадськість», – йдеться в повідомленні.

Крім того, Кабінету міністрів доручено забезпечити проведення огляду оборонно-промислового комплексу.

«Уряду також доручено забезпечити усунення корупційних ризиків, підвищення рівня прозорості та посилення контролю з боку держави і громадськості за діяльністю Державного концерну «Укроборонпром» та інших державних підприємств оборонно-промислового комплексу», – зазначили в прес-службі.

Для цього уряд має вжити заходів щодо залучення представників держав-партнерів до роботи наглядової ради «Укроборонпрому».

«Крім того, Кабміну доручено опрацювати питання щодо доцільності утворення центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів України через Міністра економічного розвитку і торгівлі України, з покладенням на цей орган окремих функцій з реалізації державної військово-промислової політики, управління об’єктами державної власності у відповідній сфері та контролю за їх діяльністю, в тому числі Державним концерном «Укроборонпром»«, – йдеться в повідомленні.

Також має бути розроблено та внесено на розгляд Верховної Ради проект закону про внесення змін до закону «Про державне оборонне замовлення», у якому передбачити підвищення рівня прозорості державних закупівель.

Також на розгляд ВР має бути подано законопроект щодо посилення відповідальності, в тому числі кримінальної, за невиконання або неналежне виконання державного оборонного замовлення.

Нагадаємо, політолог оцінив дії правоохоронців у справі «Укроборонпрому».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 00:10 :40