Буде продавати без посередників: економіст пояснив як Коболєв зменшить ціну на газ

ZIK

«Нафтогаз» готовий постачати населенню газ самостійно. У цьому випадку люди будуть купувати газ безпосередньо на ринку. Тоді і ціна газу для населення може знизитись.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст Борис Кушнірук.

Він зауважив, що ціна газу на європейському ринку зараз знизилась. За словами економіста, сприяла цьому тепла зима та зниження цін на нафту.

«І враховуючи те, що ціна газу на ринках нижча, ми маємо можливість цей газ купувати. Тому зараз у нас немає потреби вкотре підвищувати ціну газу для населення. Тим більше, якщо ми вже вийшли на той паритет між комерційними споживачами і фізичними особами»,­ ­– підкреслив Борис Кушнірук.

Він також додав, що «Нафтогаз» запропонував уряду знизити ціну газу для населення. За словами Кушнірука, «Нафтогаз» готовий постачати паливо самостійно, без так званих «посередників».

«Проблема для «Нафтогазу» полягає у тому, що певний час його зобов’язували продавати газ дешевше для населення. Таким чином вони щось недоотримували. «Нафтогаз» також примушували віддавати газ з подальшою оплатою облгазам і теплокомуненерго. Якщо вони не погашали заборгованість за газ, то «Нафтогаз» нічого не міг зробити. А постраждалим залишався у цій ситуації  держбюджет.

Тому Коболєв і пропонує, щоб Україна відмовилась від спецобов’язків. А враховуючи те, що ціна вже ринкова, «Нафтогаз» готовий постачати населенню газ самостійно. У цьому випадку він буде співпрацювати не із газзбутами, а із населенням. Люди будуть купувати газ безпосередньо на ринку. Тоді і ціна газу для населення може знизитися», – заявив Борис Кушнірук.

Нагадаємо, згідно з рішенням Кабінету Міністрів України, з 1 листопада 2018 року ціна на газ для населення збільшилась на 23%.

Крім того постанова уряду визначала, що з 1 травня 2019 року ціна газу має зрости ще на 20%.

Втім, під час години запитань до уряду у ВРУ Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що доручить «Нафтогазу» та Міністерству фінансів почати перемовини із МВФ щодо недопущення подальшого підвищення вартості газу.

Loading...