Новини » Події 15 березня, 2019, 16:33
Зникнення відеокамер на мільярд гривень, – Андрій Магера пояснив проблему
ZIK
ZIK

Після виборів до Верховної Ради у 2012 році закуплені відеокамери та обладнання на мільярд гривень передали ОДА. А ті своєю чергою або залишили техніку на складах, або передали бюджетним установам. Нині обладнанню щонайменше сім років, і говорити про можливість його застосування складно.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення повідомив заступник голови ЦВК у 2007-2018 роках Андрій Магера.

Колишній заступник голови ЦВК нагадав, що відеоспостереження застосовувалося лише під час одного виборчого процесу – на парламентських виборах у 2012 році.

«Саме під ці парламентські вибори парламент прийняв закон про відеоспостереження. Під цей закон були виділені кошти – близько 1 млрд грн за цінами 2012 року і проведено тендери на закупівлю відповідного обладнання… Після завершення виборчого процесу самі відеокамери і все обладнання було передано ЦВК за договором збереження до ОДА. У подальшому ОДА або залишали їх на складах, або передавали якимсь бюджетним установам – закладам освіти, культури тощо», – зазначив Андрій Магера.

Він додав, що мова йде про техніку та обладнання, якому щонайменше сім років, тож говорити про можливість його застосування сьогодні складно.

Андрій Магера додав, що якщо говорити про питання безпеки, то наявність камер у приміщеннях чи біля будівель – нормальна річ, яку практикують у багатьох країнах світу.

«Але якщо ми говоримо про виборчий процес, то дуже скептично ставлюся до можливості відеокамер слідкувати за правильним підрахунком голосів виборців членами ДВК. Яка це повинна бути технічна здатність відеокамер, щоб слідкувати за тим, чи правильно порахували члени ДВК, чи ні? Я залишаюся прихильником більш класичних методів здійснення контролю за перебігом виборчого процесу. Це формування комісій із представників від різних кандидатів, різних політичних сил, різних партій. Це по-перше, а по-друге, це наявність довірених осіб, спостерігачів як від кандидатів, громадських організацій, так і від іноземних держав і міжнародних організацій», – сказав Андрій Магера.

Нагадаємо, заступник голови ЦВК Євген Радченко заявив, що відеоспостереження на виборчих дільницях під час виборів Президента України 31 березня не буде, оскільки це не передбачено законом.

Як повідомляли, місце голосування на виборах Президента без зміни місця реєстрації станом на 15 березня (тобто за 16 днів до першого туру) вже змінили 90 тисяч українців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 02:28 :42