Новини » Регіони 15 березня, 2019, 17:10
Жителів Тернопільщини попередили про відповідальність за збір березового соку

Державна екологічна інспекція у Тернопільській області попередила про відповідальність за незаконний збір березового соку.

Як повідомили IA ZIK у прес-службі установи, збирання деревинних соків в Україні визначене як спеціальне використання природних рослинних ресурсів. Тож право їх заготівлі обмежене.

Законодавство дозволяє збирати сік беріз постійним користувачам лісових угідь (державні та комунальні лісогосподарські підприємства). Підприємці та фізичні особи повинні отримати для цього спеціальний дозвіл.

«Такий документ дає право для добування соку в чітко відведених місцях і з дотриманням встановлених правил заготівлі. За недотримання цих вимог порушників чекатиме адміністративне покарання», – розповіли в екоінспекції.

За незаконну заготівлю березового соку у межах населеного пункту, на територіях парків, скверів, зелених зон можуть оштрафувати на суму від 340 до 1360 грн. Збирати березовий сік на територіях заповідників теж суворо заборонено.

Екологи пояснюють: самовільний збір соку завдає шкоди деревам.

«Люди можуть своїми діями спричинити загибель берези. Зазвичай це стається тому, що не дивляться ні на вік дерева, ні на площі, де це можна робити. Як наслідок, всередині берези розпочинаються процеси гниття, грибкові захворювання, й дерево всихає», – пояснили в екоінспекції.

В установі попередили також, що протягом березня здійснюватимуть рейди, щоб не допустити незаконний збір березового соку. До перевірок залучатимуть громадських інспекторів з охорони довкілля.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 20:05 :32