Новини » Економіка 15 березня, 2019, 12:28
«Зарплати – вантажівками»: Гройсман назвав три умови для контракту Коболєва
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Фото: kmu.gov.ua
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Фото: kmu.gov.ua

Очільник уряду назвав умови нового контракту із топ-менеджментом «Нафтогазу», серед яких - вимога щодо нарахування ринкової, а не «космічної» зарплати.

Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді України, засідання якої транслює телеканал ZIK, заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Очільник уряду, відповідаючи нардепу Купрієнку, який запропонував видавати зарплати топ-чиновникам, зокрема, керівнику «Нафтогазу України» Андрію Коболєву, купюрами по 100 грн, щоб «люди бачили, як вони свої місячні зарплати вантажівками возять», наголосив, що виступає проти великих премій.

«Наголошую, що контракт, який діяв п’ять років і був підписаний колишнім міністром економіки, упевнений, що навіть без погодження із колишнім прем’єр-міністром, передбачав такі виплати, які для мене особисто як для Прем’єр-міністра, для нашого уряду, виглядали, як нонсенс. Понад те, з нами ніхто навіть дискусії не провів, навіть не попередив нас про те, що будуть такі виплати «космічних» премій, я наголошую на цьому, за результати Стокгольму. Понад те, авансом отримані», – заявив очільник уряду.

З його слів, на тих умовах, на яких був укладений контракт із керівником «Нафтогазу України», він не може бути продовжений. Він зазначив, що звернувся до Наглядової ради, щоб та запропонувала уряду нові умови контракту, які передбачатимуть кілька умов.

«Перше – продовження транзиту газу через анбандлінг з першого січня 2020 року. Друга позиція – це досягнення цілей, які були затверджені урядом щодо збільшення видобутку українського газу до 18,3 млрд кубів, а не до 15 млрд кубів, як вони видобувають сьогодні. І третє – мають бути ринкові зарплати, але не космічні і не захмарні. Не може український менеджер отримувати у три-чотири рази більше грошей, ніж такий же його колега у країнах Східної та навіть Західної Європи в аналогічних компаніях. Це грабунок, я вважаю», – заявив Володимир Гройсман.

Керівник уряду додав: «Якщо мова йде про те, що премія була виплачена додатково за Стокгольм, так я хочу подивитись на гроші за Стокгольм на рахунках держави, державного казначейства. Таких грошей поки що не надійшло. А якщо вони не надійшли, то і предмету премії немає».

Як повідомляли, Кабінет Міністрів України оголосив конкурс на посаду голови правління НАК «Нафтогаз України». Про це повідомив на засіданні уряду 6 березня прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв не планує звільнятися із займаної посади і готовий рік працювати без зарплати.

Додамо, Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» ухвалила рішення продовжити контракт з головою правління компанії Андрієм Коболєвим і встановити його місячний оклад в розмірі 2,08 млн гривень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 18:55 :47