Новини » Політика 15 березня, 2019, 12:21
Закон про мову повинен зупинити дискримінацію громадян за мовною ознакою, – Смолій
ZIK
ZIK

Проект закону щодо мови, який зараз розглядає парламент, нарешті повинен бути українським. Адже державні службовці, працівники комунальної сфери та працівники сфери послуг повинні будуть розмовляти державною мовою. Таким чином буде зупинено дискримінацію громадян України за мовною ознакою і за невиконання вимог закону, навіть, передбачені санкції.

Про це в ефірі авторського проекту Остапа Дроздова «Прямим текстом» на телеканалі ZIK говорив координатор ініціативи «Геть від Москви» Андрій Смолій.

«Я щодня стежу за розглядом мовного законопроекту, оскільки ініціатива «Геть від Москви» також долучилася до цього проекту. Нами було підготовлено 90 правок, які були подані народними депутатами на розгляд у парламенті», – сказав Смолій.

На його думку, потреба в такому документі вже навіть перезріла. Адже, за його словами, закон про мову треба було ухвалити ще в 90-х роках, що значно спростило б процес її розвитку.

«Сьогодні ми справді бачимо потужний поступ українського суспільства до українізації і повернення до свого. І цей поступ розпочався з повернення своєї музики, зокрема, на телебаченні. Але роботи ще багато і є ще чимало інших потрібних речей, які варто впровадити через закони. Адже мова є фундаментом і законопроект є тим інструментом, який допоможе нам справді виховати нові покоління і нову генерацію українського суспільства, яка вже буде україноцентричною. Відповідно, через десять чи двадцять років ми вже не побачимо негативної динаміки», – прокоментував він.

Він наголосив, що сам факт можливого ухвалення мовного закону закладає фундамент дерусифікації. Адже люди, які працюють у державних та комунальних організаціях та сфері обслуговування, будуть змушені спілкуватися українською.

«Закон повинен зупинити дискримінацію громадян України за мовною ознакою. Адже, коли я приходжу до будь-якої міської ради чи до будь-якого комунального підприємства, ресторану, чи в магазин – мене дискримінують. І це роблять люди, які не змогли за 28 років або не захотіли вивчити українську мову або ще гірше, принципово не хочуть розмовляти, хоча й знають її. І саме закон це зможе врегулювати», –  зазначив Смолій.  

Він вважає, люди, які не змогли українізуватися, повинні розуміти, що живуть в державі, яка називається Україна, а не Росія чи Радянський союз, чи якась, так звана, «ДНР/ЛНР».

«Усі повинні розуміти, що ми живемо в Україні і нам треба будувати наш україноцентричний простір. І, власне, цей закон повинен призвести до того, щоб держслужбовці, працівники комунальної сфери та працівники сфери послуг абсолютно в різних галузях розмовляли українською. Тобто все, що стосується публічної роботи та спілкування з клієнтами – це повинно бути першочергово державною мовою. І я думаю, що цього можна буде досягнути нормами законопроекту, які передбачають такі речі. Маю надію, що нардепи не викинуть їх з документу і буде можливість звернутися у відповідні органи щодо невиконання вже закону», – наголосив він.

Нагадаємо, 14 березня, у Верховній Раді під час розгляду законопроекту про українську мову як державну посперечалися віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко та депутат від «Опозиційного блоку» Василь Німченко. Крім того, була суперечка між опоблоківцями і депутатами з «Народного фронту», яка ледь не переросла у бійку.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 01:38 :23