Новини » Політика 15 березня, 2019, 7:24
Євросоюз знову нагадав в ОБСЄ, що мандат спостерігачів поширюється і на Крим
Спостерігачі СММ ОБСЄ в Україні. Фото: kmu.gov.ua
Спостерігачі СММ ОБСЄ в Україні. Фото: kmu.gov.ua

Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ повинен бути забезпечений безпечний та безперешкодний доступ по всій території України, включаючи територію Криму та вздовж українсько-російського державного кордону.

Про це йдеться у заяві Європейського Союзу, виголошеній під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні у четвер, – повідомляє  Укрінформ.

«Ми в черговий раз закликаємо до забезпечення вільного, безпечного безперешкодного доступу СММ у відповідності до її мандату, щодо якого ми всі погодилися. Це включає також українсько-російський кордон та нелегально анексований Крим», – заявили в делегації ЄС в ОБСЄ.

В ЄС вказали на чергове перешкоджання роботі спостерігачів ОБСЄ на окупованій території Донбасу, коли 3 березня в Пікузах (ОРДО) патрулю СММ було не лише відмовлено в доступу, а й були здійснені вербальні погрози з боку членів збройних формувань.

Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук також виступив із засудженням систематичних обмежень свободи пересування СММ ОБСЄ та погроз на адресу спостерігачів з боку представників російських окупаційних сил.

Він додав, що допоки СММ ОБСЄ буде позбавлена можливості постійного моніторингу на українсько-російському кордоні, Росія продовжуватиме здійснювати безперервне постачання зброї та боєприпасів на окуповані районі Донбсу. Прокопчук закликав Словацьке головування приділити пріоритетну увагу імплементації мандату СММ ОБСЄ по всій території України, у т.ч. в Криму та вздовж кордону з Росією.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 00:29 :55