Новини » Економіка

Якби КМУ захотів платити Коболєву 1 грн на рік, то міг би це зробити, – експерт

ZIK

У зарплаті керівника «Нафтогазу» Андрія Коболєва немає нічого незаконного. До того ж суму цього окладу затверджує не він сам чи наглядова рада підприємства, а саме Кабінет міністрів.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив енергетичний експерт Геннадій Рябцев.

 «Якщо говорити про зарплату, то там немає нічого такого, чого б не дозволяло законодавство. Є статут НАК «Нафтогазу», положення про правління та наглядову раду. Вона може подавати Кабміну на затвердження кого завгодно на будь-яку зарплату», – наголосив Рябцев.

Далі ж уже справа Кабінету Міністрів – визначати, чи прийнятним є такий оклад.

«Зараз ми чомусь демонізуємо пана Коболєва. Та який із нього демон?», – дивувався експерт.

Адже, за його словами, слід звертати увагу на те, хто відповідальний, що певні очільники держпідприємств отримують захмарні зарплати.

«Виявляється, що у цьому винні не очільники цих підприємств чи представники наглядової ради, а акціонери. Тут управління корпоративними правами здійснює якраз Кабінет міністрів України. Тобто, якщо він захотів би, щоб Коболєв отримував одну гривню на рік, міг би це зробити. Якщо ж цей орган не хоче, то це і бачимо», – підкреслив Геннадій Рябцев.

Як повідомлялось, наглядова рада НАК «Нафтогаз України» запропонувала Кабінету Міністрів продовжити повноваження голови правління компанії Андрія Коболєва до 22 березня 2020 року. Однак, при цьому вважає, що рівень його зарплати варто скоротити вдвічі від нинішнього – до 520,5 тис. грн без виплати щомісячних і квартальних премій.

Loading...