Виборці «посилають» соціологів фразою «Я за Зеленського», – політолог Карасьов

ZIK

Не всі соціологи сьогодні можуть достукатися до серця виборців, тому соціологія безсила, щоб дати напередодні виборів об’єктивну картину.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив політолог Вадим Карасьов.

Експерт, коментуючи результати соцопитувань і різницю щодо другої та третьої позицій, які в різних опитуваннях займають то Петро Порошенко, то Юлія Тимошенко, зауважив, що результати «залежать від близькості або дальності тієї чи іншої соціологічної структури від влади».

Вадим Карасьов звернув увагу також на те, наскільки соціологи, які проводять опитування, «просунулися в село», оскільки, з його слів, як правило, до сіл вони не доходять. Як приклад, політолог зазначив, що в аграрних регіонах у таких політиків, як Тимошенко, Ляшко, є популярність і хороші результати.

«До речі, класичні соціологічні центри скаржилися, що на Закарпатті вони так і не можуть провести соцопитування, ніхто не хоче відкривати і довіряти», – зазначив Вадим Карасьов і додав, що нестабільним є опитування і на Донбасі.

Експерт констатував, що не всі соціологи сьогодні можуть достукатися до серця виборців, тому соціологія напередодні виборів є безсилою, щоб дати об’єктивну картину: «Він (виборець, – ред.) посилає всіх і каже: «Я – за Зеленського». Але це не означає, що він може проголосувати за Зеленського в першому чи другому турі».

Вадим Карасьов додав, що в Україні багато виборців, які ще не визначилися, за кого голосуватимуть. А такі люди, з його слів, ближче до виборів постають перед дилемою: або взагалі не піти на вибори, або проголосувати за когось із лідерів.

Нагадаємо, згідно з результатами дослідження центру «Социс», проведеного з 5 по 10 березня 2019-го, за Володимира Зеленського, серед тих, хто визначився і точно піде на вибори, готові проголосувати 27,7% опитаних, за Петра Порошенка – 19,6%, Юлію Тимошенко – 14,8%, Юрія Бойка – 9,6%, Анатолія Гриценка – 8,2%.

Як повідомляли, політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат Віктор Уколов у своєму блозі написав, що, згідно з останнім опитування КМІС, Юлія Тимошенко остаточно програла в рейтингу Петру Порошенку і втратила перспективи вийти у другий тур: Порошенко – 17,7%, Тимошенко – 15,8%.

Loading...