Новини » Економіка

Від 50 до 250 доларів: Експерт вказав на брак інформації про вартість газу

ZIK

Нікому невідомо, якою є собівартість газу з кожної української свердловини. Голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв також називає різні дані: починаючи від 50 доларів за тисячу кубометрів газу, закінчуючи 250 за той самий обсяг палива.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» заявив енергетичний експерт Геннадій Рябцев.

«Проблема у тому, що немає фіксованої вартості газу українського видобутку. Можна казати про певний інтервал, але далі відбуваються дуже дивні речі», – вважає експерт.

Він звертає увагу на численні заяви голови правління НАК «Нафтогаз Україна» Андрія Коболєва, вартість газу у яких суттєво різниться.

«Цікавим було інтерв’ю пана Коболєва 2016 року. Тоді він говорив про 50-80 доларів за тисячу кубометрів. Другий інтервал вартував 120-180 доларів. Тепер він говорить про середню собівартість – 250 доларів за тисячу кубометрів. Тобто, виходить, що щось відбулося протягом 2016-2018 років. І через це збільшилась собівартість українського видобутку майже вдвічі», – каже експерт.

Геннадій Рябцев наголошує: і в експертів, і в громадськості бракує інформації щодо того, якою насправді є собівартість газу з кожної української свердловини.

«Звісно, не може бути так, що весь український газ коштує 10 доларів за тисячу кубометрів. Такого не буває. Та якщо ми хочемо збільшити обсяги видобутку, то маємо виділяти кошти на розвиток. В протилежному разі, матимемо те, що вийшло з концепцією розвитку «2020», коли замість зростання видобутку, у нас чомусь зростають непродуктивні втрати», – додає експерт.

Нагадаємо, запаси газу в українських підземних сховищах виросли на 3,4% у порівнянні з минулим роком.

Loading...