Новини » Суспільство 15 березня, 2019, 3:52
В Україні з 1 квітня розпочнеться призов на військову службу в ЗСУ
З 1 квітня розпочнеться призов на військову службу в ЗСУ
З 1 квітня розпочнеться призов на військову службу в ЗСУ

Згідно з відповідним указом Президента, з 1 квітня по 30 червня, а також з 1 жовтня по 31 грудня 2019 року в усіх областях України буде проходити набір на строкову військову службу.

Про це повідомляє expert.in.ua.

На військову службу до лав ЗСУ будуть призиватися «придатні за станом здоров’я до військової служби громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягнули 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу».

Термін служби в армії, відповідно до закону «Про військовий обов’язок і військову службу» для юнаків, які не мають вищої освіти, становить 18 місяців, для тих, хто має ступінь спеціаліста або магістра – 12 місяців.

Незважаючи на підвищення призовного віку до 20 років, юнаки 18-19 років мають можливість за бажанням пройти службу в армії на контрактній основі.

Призовна кампанія в разі потреби протягом року може бути продовжена на підставі указу Президента. Крім того, чинне законодавство дозволяє главі держави оголосити дострокові і додаткові заклики строковиків.

У разі, якщо громадянин отримав повістку з військкомату, він зобов’язаний прибути на призовну дільницю в термін, зазначений у повістці. Неотримання порядку з яких-небудь причин не є підставою для ігнорування призову, так що після оголошення про початок нового призову в армію, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.

Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації, серед яких: смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідусі, бабусі), стихійне лихо, хвороба призовника.

Законодавством України також передбачено досить великий перелік громадян, які можуть отримати відстрочку або взагалі не підлягають військовому призову. «Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону за сімейними обставинами, станом здоров’я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності», – йдеться в законі «Про військовий обов’язок і військову службу».

Наприклад, якщо у призовника є дитина до 3 років або двоє і більше дітей, студенти денних відділень ПТУ, вузів і духовних семінарій, призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї, священнослужителі та ін.

У законі також перераховані категорії громадян, які мають повне звільнення від служби в армії. Серед них – ті, хто визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби, хто досяг 27-річного віку на день відправлення на строкову службу, засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі із звільненням від відбування покарання та ін.

Варто зазначити, що в українському законодавстві передбачені адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення норм, що стосуються військової служби.

Так, за неявку у військкомат, згідно зі статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено штраф від 85 до 119 гривень за перше порушення і 170-255 гривень – за повторне порушення. Кримінальна відповідальність за ухилення від військової служби може наступити за статтею 335 КК і передбачає обмеження волі до трьох років.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 03:12 :33