Новини » Економіка 15 березня, 2019, 17:01
В Україні пропонують запровадити нові податки для програмістів: законопроект
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону № 10094-1 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції.

Законопроект передбачає тимчасово, до 1 січня 2025 року, встановити особливий порядок оподаткування за ставкою 9% ПДФО доходів ІТ-спеціалістам у галузі програмування, які є найманими працівниками (перебувають у трудових відносинах) з суб’єктами індустрії програмної продукції, а також у цей період застосовувати ставку ЄСВ 5% до зарплати таких працівників, пише «Українське право».

Зокрема, в законопроекті пропонується:

  • редакційно уточнити визначення поняття «працівник»;
  • визначити ознаки «суб’єкту індустрії програмної продукції», головна з яких – не менше 70 відсотків доходів від усіх видів економічної діяльності такого суб’єкта має бути від здійснення видів економічної діяльності, які відносяться до індустрії програмної продукції, а також дати перелік видів економічної діяльності, якими має право займатися такий суб’єкт в галузі ІТ індустрії;
  • встановити порядок реєстрації суб’єкта індустрії програмної продукції отримання в фіскальних органах або анулювання такої реєстрації.

Щодо ПДФО:

  • передбачається, що суб’єкт індустрії програмної продукції застосовує ставку оподаткування ПДФО – 9% до заробітної плати та інших доходів, що виплачує найманим працівникам – програмістам, посади яких відповідають підкласу 2132 згідно класифікатору професій (ДК 003:2010). Доходи інших найманих працівників оподатковуються на загальних підставах.
  • При цьому сума податку з місячного доходу програміста за ставкою 9% не може бути меншою за розмір податку, обрахованого за ставкою 18% з двократного розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2019 році – 4173 грн х 2 х 18% = 1502 грн).
  • У разі встановлення контролюючим органом невідповідності діяльності суб’єкта встановленим критеріям, такий платник податків має за весь період невідповідності провести перерахунок податку на доходи програмістів з застосуванням загальних правил, визначених IV розділом цього Кодексу для оподаткування доходів фізичних осіб, та сплатити до відповідного бюджету недоутриману суму податку.

Щодо ЄСВ:

  • Також законопроектом передбачається, що на період до 1 січня 2025 року суб’єкти індустрії програмної продукції сплачуватимуть ЄСВ за найманих працівників – програмістів у розмірі 5 відсотків від заробітної плати таких працівників.
  • При цьому ЄСВ для таких працівників не може бути меншим за ЄСВ за ставкою 22% з двох мінімальних заробітних плат (у 2019 році це 1837 грн) та не більшим за ЄСВ, що розраховується за ставкою 22 відсотки від максимальної бази нарахування ЄСВ – 15 мінімальних заробітних плат (у 2019 р. – 13770 грн). Тобто ЄСВ за ставкою 5% буде сплачуватись з заробітних плат від 9 до 66 мінімальних заробітних плат (у 2019 – від 37 тис. грн до 275 тис. грн)

Щодо пенсійного страхування:

  • При розрахунку пенсії для таких працівників за відповідні місяці буде враховуватись заробітна плата, що буде розраховуватись виходячи з фактично сплаченого ЄСВ та ставки ЄСВ 22 %. Наприклад, ЗП – 50 тис. грн, ЄСВ 5% – 2500 грн, ЗП для розрахунку пенсії =2500/22х100%=11364 грн.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 18:11 :56