Новини » Регіони 15 березня, 2019, 15:15
В Івано-Франківську на громадських слуханнях не погодили підняття тарифу у маршрутках

В Івано-Франківську, сьогодні, 15 березня, обговорили проект рішення виконавчого комітету міської ради «Про тарифи на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування». Йдеться про можливість зростання вартості проїзду у громадському транспорті до шести гривень.

Про це повідомляє «Галка».

Заступник начальника управління транспорту і зв’язку Андрій Гіглюк розповів, що до управління прийшов лист від спілки перевізників Івано-Франківська із запитом на збільшення тарифу на проїзд у зв’язку з підвищенням цін на пальне, запасні частини, автомобільні шини, витрати на заробітну плату та інше.

Голова спілки Олег Стахів підтвердив, що дійсно підвищення пов’язане із ціною на паливо, а також із зростанням мінімальної заробітної плати. Також він наголосив, що чи не щомісяця кількість так званих «платних» пасажирів зменшується – вони виїжджають за кордон. Їх, вважає перевізник, наразі є 30% від усіх песажирів. Натомість, є дуже багато пільговиків.

«На ціну впливає кількість людей пільгових категорій, які користуються нашим транспортом. Нам, як наприклад, комунальному транспорту, ці затрати не компенсують. А ще нам потрібно тримати на роботі водіїв, бо комунальний транспорт забрав у нас 40-60% водіїв на свої маршрути», – говорить Стахів.

Голова спілки перевізників Івано-Франківська зазначив, що це не остаточна ціна проїзду в місті, вона може зростати. Він наголосив, що приватні маршрути забезпечують з’єднання тих маршутрів, які не охоплює комунальний транспорт.

Представник аудиторської фірми, яка проводила розрахунок тарифу, зазначив, що найбільшу частку витрат займає паливо. А для того, щоб забезпечити гідні умови для пасажирів та перевізників, то тариф має складати не менше 7 гривень. Коли  фірма проводила розрахунок для Чернівців, то з’ясували, що проїзд має становити не менше 25 центів, саме за такої ціни є змога оновлювати автобусний парк.

У підсумку, представники громади не підтримали підвищення цін на проїзд. Однак громадські слухання мають лише рекомендаційний характер. Тепер питання розгляне міський виконавчий комітет.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-21 00:12 :28