Новини » Економіка 15 березня, 2019, 16:21
Українська енергосистема запрацювала у європейському форматі

Перший інтерактивний диспетчерський щит репрезентувала Національна енергетична компанія «Укренерго». На сучасній відеостіні відображена інформація з розгалуженої енергосистеми чотирьох областей Західної України.

Як повідомив кореспондент ZIK, відтепер в онлайн-режимі можна побачити ситуацію з постачанням електроенергії на Львівщині, Закарпатті, Рівненщині та Прикарпатті. Також показано, як Західна енергосистема експортує електрику до Європи.

«Мабуть, кожен, їдучи дорогою, бачив потужні опори та товсті дроти, якими передається електроенергія. Саме вони схематично зображені на цій відеостіні. Також ми можемо бачити тут і електростанції, – пояснює принцип роботи диспетчерського щита Віталій Зайченко, головний диспетчер ДП «НЕК «Укренерго». – По кожній із електростанцій, по кожному блоку (а на цій схемі можемо бачити Рівненську електростанцію, Бурштинську електростанцію, Львівську ТЕЦ), показано у поточному часі ту потужність, яку дає кожна генеруюча одиниця».

 

За рівнем потужності і напругою в енергосистемі цілодобово стежать троє диспетчерів. 18 березня новий диспетчерський комплекс замінить щит попереднього покоління, який відпрацював 25 років. Як пояснив головний диспетчер диспетчерського центру Західного регіону ДП «НЕК «Укренерго», головна проблема старого щита – це невідповідність сучасним вимогам та програш в оперативності реагування на ситуації в енергосистемі.

«На старому щиті диспетчер не бачить, що відбувається, яка саме електроенергія перетікає по тих мережах, що відключилося і які навантаження. Щоби це з’ясувати, він мусить зайти на комп’ютер, – пояснив Віталій Федун. – Також диспетчер має прийти, сквітувати, повісити блямбу, повернутися, має подзвонити, віддати-прийняти команду. А це не додає оперативності».

Інтерактивний диспетчерський щит – іще один крок з інтеграції українських енергосистем в електромережі ЄС. «Сьогодні бачимо конкретний крок інтеграції України в європейський енергетичний простір. Нова система не лише дозволяє стабілізувати постачання електричної енергії споживачам Західної України і Львівщини, що особливо важливо в контексті останніх буревіїв. Вона також дозволяє ефективно постачати електроенергію в Європейський Союз, – повідомив Ростислав Замлинський, перший заступник голови Львівської ОДА. – Звісно, це також дозволить збільшити обсяги експорту електричної енергії, адже Львівщина є регіоном, який у кошику товарів має експорт електричної енергії. Порівнюючи з 2017, у 2018-му році зростання становило 20 відсотків».

Завдяки проведеній модернізації, у планах «Укренерго» вийти на максимальний рівень поставок електроенергії, втричі збільшивши нинішню потужність.

«У більшості європейських країн діє об’єднана енергосистема. І щоби вона функціонувала в таких величезних масштабах, потрібне таке високотехнологічне обладнання, – повідомив Шевкі Аджунер, голова Наглядової ради ДП «НЕК «УКРЕНЕРГО». – Західний регіон є нашою візиткою в очах Європи. Також маємо намір цю технологію впровадити у всіх регіональних диспетчерських центрах».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 04:32 :00