Новини » Світ 15 березня, 2019, 0:02
Угорщина продовжує блокувати офіційні зустрічі України з партнерами по НАТО, – Климпуш-Цинцадзе
Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе
Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе

Блокування Угорщиною євроінтеграційних прагнень України заважає провести низку важливих зустрічей з партнерами в ЄС на офіційному рівні.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр Іванна Климпуш-Цинцадзе, – повідомляє  Укрінформ.

«Наразі ми бачимо, що Угорщина блокує високий рівень діалогу між Україною та європейськими партнерами по НАТО, це не дозволяє проводити нам низку офіційних зустрічей. Разом із тим, ми вдячні усім партнерам у Альянсі, що вони знаходять як влаштувати ці зустрічі в інший спосіб – або разом із Грузією в офіційному форматі, або не в офіційному форматі. Це свідчить про те, наскільки Альянс цінує політичний діалог з Україною», – заявила Климпуш-Цинцадзе.

При цьому вона зауважила, що Україні хотілося б менше чути шантажуючих заяв зі сторони Угорщини, оскільки Україна взяла на себе зобов’язання виконати всі рекомендації Венеціанської комісії.

«Ми працюємо з нашими парламентаріями для того, щоб виконати ці умови, зокрема, про продовження імплементарного періоду закону «Про освіту» до 2023-го року», – додала віце-прем’єр.

Разом із тим, Климпуш-Цинцадзе заявила про те, що у неї немає чіткого переконання в тому, що після виконання державою умов Венеціанської комісії, Угорщина зупиниться в своєму тиску на Україну.

Нагадуємо, 28 вересня 2017 року набрав чинності закон «Про освіту», який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома чи більше мовами. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською в окремих класах комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 19:18 :43