Новини » Політика

Углаву потрібно відсторонити від роботи в НАБУ, – голова Transparency International в Україні

ZIK

Перший заступник голови НАБУ Гізо Углава був, фактично, творцем цієї інституції. Він багато зробив для того, щоб Бюро стало ефективним і відкривало справи проти топ-корупціонерів. Та якщо правоохоронна структура готова працювати по-новому, його повинні відсторонити від посади на час розслідування.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив голова Transparency International в Україні Ярослав Юрчишин.

Він переконаний: перший заступник директора НАБУ Гізо Углава мав би бути відсторонений на час розслідування справи «Укроборонпрому». Бюро уже продемонструвало готовність співпрацювати зі слідством, та все ж потрібно бути «відкритими до кінця».

«Думаю, що Гізо Углава, не зважаючи на те, винен він чи ні, має бути відсторонений від виконання обов’язків. Це не є дисциплінарним стягненням, а нормальною практикою, щоб люди не заважали розслідуванню», – підкреслив Юрчишин.

Та він зауважив: Гізо Углава був, фактично, творцем НАБУ разом із головою Бюро Артемом Ситником.

«Він максимально доклався до того, щоб НАБУ було ефективним та відкривало справи проти топ-корупціонерів, чого раніше в Україні, практично, не відбувалося. Та, не зважаючи на всі зусилля і особисті міркування, якщо правоохоронна структура готова працювати по-новому, Артем Ситник мав би піти на такий крок», – вважає голова Transparency International в Україні.

Водночас він зазначив: позиція Юрія Луценка у цій справі дуже суперечлива.

«Він говорить про певні аспекти, які виглядають логічно, та, насправді, не тримаються купи… Це вже виглядає, як грім вдарив – дядько перехрестився та поясненням і своєї програшної позиції», – підкреслив Ярослав Юрчишин.

Нагадаємо, 25 лютого видання «Bihus.info» оприлюднили розслідування про схеми розкрадання в оборонному комплексі. Фігурантом справи став син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського – Ігор.

У свою чергу, Президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони.

Вже через тиждень «Bihus.info» оприлюднило новий матеріал, де зазначалось, що Усі слідчі органи, включно з НАБУ, «зливали» справи Гладковського за хабарі.

Згодом ДБР розпочало досудове розслідування щодо ймовірного отримання правоохоронцями фінансової вигоди у справі про корупцію в оборонній сфері.

У той же день під стінами НАБУ відбулася акція протесту з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності заступника Артема Ситника Гізо Углаву.

Loading...