Учительська зарплата у $4 тисячі: Як зганьбилися «освітні експерти» Зеленського

Володимир Зеленський. Фото: Ivan Prymachenko/Facebook

Освітніх експертів кандидата в президенти Володимира Зеленського викрили на серйозних труднощах з арифметикою. Експерти назвали реальною зарплату для українських вчителів у 4 тис. доларів на місяць, однак, обговорюючи, скільки на це потрібно державних грошей, вони помилилися в розрахунках у 100 разів. Відео обговорення поспіхом видалили з YouTube і відредагували.

Про це у Фейсбуці пише засновник української платформи онлайн-освіти Prometheus Іван Примаченко.

Читайте також: Хто має шанси вийти у другий тур: соціологи оприлюднили свіжі рейтинги

Подаємо допис повнотекстово:

«Освітні експерти» Зеленського проти арифметики – трагікомедія в трьох діях.

Дія перша. Вчора на відео зустрічі з Зеленським «експерт» Олександр Чубатенко розповів, що за його розрахунками для виплати українським вчителям зарплати в 4 тисячі доларів на місяць достатньо 200 мільйонів доларів на рік. Головний освітній «експерт команди Зе» Сергій Бабак підхопив: «Це абсолютно не є фантастикою, це абсолютно реальні цифри». Сам Зеленський слухав і радісно кивав. Проблема, звичайно, в тому, що якщо 450 000 українських вчителів помножити на 4000 доларів зарплати, то цифра 200 мільйонів на рік ніяк не складається – виходить 1.8 мільярди доларів на місяць чи більше 21.5 мільярдів на рік. «Експерти» так поспішали почати реформувати освіту, що забули вивчити шкільну арифметику. А кандидат в президенти не помітив помилку в 100 разів (!) в простих розрахунках. Відео поспіхом видалили з YouTube.

Дія друга. Сьогодні відео відредагували, видалили згадку про злощасні 200 мільйонів і залили на YouTube знову. Тепер «експерти» розповідають, що якщо «почати саджати», то «результатів конфіскації у лише кількох людей» вистачить, щоб забезпечити зарплатою в 4000 доларів на місяць всіх вчителів на 10 років наперед. І знову підступна арифметика наносить удар по планах реформаторів. Згідно з останнім рейтингом Forbes в Україні є сім доларових мільярдерів з загальними статками в 13.6 мільярдів доларів. А як ми з’ясували раніше, зарплата вчителям в 4000 доларів на місяць обійдеться нам в 21.5 мільярдів доларів на рік. Навіть якщо уявити, що державі вдасться конфіскувати в усіх українських мільярдерів все до копійки (що, звичайно, економічно і юридично неможливо), то цього вистачить менше ніж на рік підвищення зарплатні. Фантазери на марші.

Дія третя. В якій я вирішив відкрити передвиборчу програму Зеленського і прочитати, що там написано про освіту. Очікувано, вдалося знайти багато комічного. Наприклад обіцянка «відкрити український ринок для кращих іноземних закладів освіти» виглядає особливо пікантною для країни в якій десятки тисяч студентів щороку вже навчаються закордоном. Але справжній шедевр програми це «Кожен шкільний геній отримає освітній ваучер, який зможе витратити на навчання у будь-якому обраному ним закладі вищої освіти». Бог з ним, що в сучасній західній освіті ніхто не вживає слово «геній», а про ризики ярлика «обдарована дитина» минулого тижня в Стенфорді ми говорили півпари. Не будемо навіть питати про те, що робити людям, які раптом виявляться не «геніями». Але хто і як буде визначати «геніальність» учнів? «Освітні експерти», що не знають основ арифметики чи вчителі на зарплатах в 4000 тисячі конфіскованих доларів? Очікуємо на нове освітньо-комедійне відео Зе з роз’ясненнями!».

Читайте також: Розклади Коломойського

Loading...