Новини » Суспільство 15 березня, 2019, 11:47
У Португалії відбудеться фестиваль «Дні українського кіно»

З 26 по 28 березня 2019 року в Лісабоні за підтримки Державного агентства України з питань кіно відбудеться фестиваль «Дні українського кіно».

Про це повідомляє прес-служба відомства у Facebook.


Триденний фестиваль українського кіно відбудеться у сучасному мультикультурному центрі Лісабона Biblioteca Municipal Orlando Ribeiro, що є частиною мережі BLX (Bibliotecas municipais de Lisboa). У програмі фестивалю будуть представлені як сучасні українські стрічки різного жанру, так і класика українського кінематографа.

«Держкіно продовжує всебічну підтримку проведення Днів українського кіно закордоном. У Португалії за підтримки Агентства такий захід відбудеться вперше. Ця країна має потужну українську діаспору, яка гідно інтегрована у локальне суспільство. Маємо на меті представити український кінематограф як португальському глядачеві, так і кіновиробникам задля розвитку копродукційної співпраці», – коментує Голова Держкіно Пилип Іллєнко.

26-го березня захід відкриє створений за підтримки Держкіно воєнний детектив Зази Буадзе «Позивний «Бандерас», який представить творча група фільму. 27-го та 28-го березня португальські глядачі побачать драму «Рівень чорного» режисера Валентина Васяновича, документальну стрічку «Війна химер» Марії та Анастасії Сторожицьких та створений за підтримки Держкіно альманах «Моя країна – Україна» від аніматорів майстерні «Новаторфільм» під керівництвом Степана Коваля. Крім того, під час Днів українського кіно у Португалії буде представлено ретроспективний показ фільму «Пропала грамота» режисера Бориса Івченка.

Також під час фестивалю відбудеться презентація друкованого видання «Щоденник котячих мандрів», створеного за мотивами анімаційного альманаху «Моя країна – Україна». Компанія «Новаторфільм» планує провести перемовини з місцевими видавництвами про переклад книжки португальською мовою.

Програмою Днів українського кіно в Португалії передбачена зустріч української делегації з Головою Інституту кіно та аудіовізуальної галузі Португалії Луісом Чабі Ваз, відвідування місцевої кіностудії та ознайомлення з особливостями португальського кіновиробництва.

Організатором події є Благодійна організація «БФ «Двері» за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Міністерства закордонних справ України та Посольства України у Португальській Республіці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 18:07 :23